Antalyaspor otočil zápas a vyhrál 3:1!!!!

Dva zápasy, dvě výhry! Ondrův Antalyaspor navázal na úvodní výhru v Istanbulu vítězstvím nad ankarským Gençlerbirliği, znovu vstřelil tři branky a je na druhém místě turecké ligy!

Ondra Čelůstka znovu odehrál celý zápas a vítězství se nerodilo vůbec snadno. V 36. minutě šli hosté do vedení, když se v 36. minutě prosadil marocký útočník Moestafa El Kabir.

Obrat přišel v závěru utkání, v poslední čtvrthodině svěřenci trenéra Yusufa Simseka vstřelili tři branky, první dal slovinský reprezentant Dejan Lazarević, dvě minuty před koncem pak se trefil  střídající Kamerunec Mbilla Etame, který byl v tu dobu na hřišti pouhých pět minut. V nastaveném čase zpečetil skóre kapitán Samuel Eto´o.

V poločase jsme prohrávali o branku, ale já jsem stále věřil, že máme na to Gençlerbirliği porazit nebo alespoň vyrovnat. Hlavně proto, že měli za celý poločas jen jednu šanci, ze které nás potrestali. Byli jsme lepší a ve srovnání s prvním zápasem jsme i více drželi balon. Šance přicházely postupně, ale nakonec se nám to podařilo prolomit až slepenými góly v samotném závěru utkání. Pocit je to opravdu pěkný, protože jsme na svoji stranu strhli i všechny lidi na stadionu, kterých přišlo hodně. Po dvou kolech máme šest bodů, takže můžeme příští týden je k těžkému zápasu na Fenerbahce s dobrou náladou. Můžeme tam jen překvapit a věřím, že i to může být v našich silách,“ řekl k utkání Ondřej Čelůstka.

Ke svému komentáři také přiznal, že ho zápas stál hodně sil. „Patřím k těm, kdo toho vydrží víc než míň, ale hrálo se ve velkém dusnu a parnu, měl jsem toho opravdu dost, musím si rychle zvyknout. Vím ale, že podobné klimatické podmínky budou ještě týden nebo dva, pak by se to mělo zlepšit.“

Příštím soupeřem Antalyasporu bude Fenerbahce, tým Michala Kadlece. Hraje se na hřišti soupeře v neděli 30. srpna od 20:45 CET

Antalyaspor – Gençlerbirliği 3:1 (0:1)

Branky: 76. Lazarevič, 88. Mbilla Etame, 90.+3 Eto´o – 36. El Kabir

Antalyaspor: Fornezzi – Omer Kandemir, Čelůstka, Lokman Gör, Kvesić, Osman Celik (45. Emre Akbaba), Emrah Başsan (62. Serdar Özkan), Bekmezci,Zeki Yildrim,  Lazarevič (83. Mbila Etame), Eto'o