První domácí soupeř – Gençlerbirliği

Po vítězství v Istanbulu čeká Antalyaspor první zápas v domácím prostředí klub z hlavního města Ankary -. Gençlerbirliği. Ti v prvním kole prohráli doma s Rizesporem, když ještě čtyři minuty před koncem vedli 2:1, ale stačili zápas ještě prohrát, hosté vstřelili vítězný gól v druhé minutě nastavení.

Gençlerbirliği má dva turecké tituly, ale ty jsou z počátku 40. minulého století, v nedávné historii byla nejúspěšnější sezona 2003/04, kdy klub došel až do čtvrtého kola Poháru UEFA, kde vypadl s Valencií. Současným trenérem je Stuart Baxter ze Skotska. V loňské sezoně skončil na 9. místě. Na začátku devadesátých let v něm působil trenér Jozef Jarabinský.

Před nedělním zápasem je samozřejmě v týmu dobrá nálada, když jsme začali výhrou z venku. Celý týden se připravujeme v domácím tréninkovém centru v Antalyi, a to i proto, abychom byli připravení na klimatické podmínky během zápasu. Čekáme, že přijde hodně fanoušků, kolik to ale bude, to se necháme překvapit. První dva domácí zápasy odehrajeme na starém stadionu, tak doufám, že se s ním rozloučíme vítězně v obou utkáních,“ uvedl nám k zápasu z Turecka Ondřej Čelůstka.

Utkání se hraje v neděli 23. srpna s výkopem ve 20:45.