Na závěr sezony vítězství 2:1 nad Aalenem

Norimberk končí sezonu na devátém místě se ziskem 45 bodů. Rozhodlo o tom poslední kolo, ve kterém doma zvítězil nad sestupujícím Aalenem 2:1, když vítěznou branku vstřelil tři minuty před koncem Guido Burgstaller.

Svěřenci trenéra Weilera se ujali vedení v prvním poločase po 28 minutách, kdy se po rohovém kopu prosadil obránce Bulthuis. Hostům se podařilo vyrovnat díky Gjasulovi, který se trefil z dvaceti metrů. Poslední slovo však patřilo v závěru domácím.

Také tentokrát odehrál celých devadesát minut Ondřej Čelůstka, který tím završil počet svých startů v této sezoně na 31, v průběhu kompletní sezony tak byl nedílnou součástí základní sestavy. Celý zápas odehrál také kapitán Jan Polák.

"Jsme rádi,že jsme poslední zápas před svými fanoušky nakonec dotáhli do vítězného konce a že rozlučka s touto sezonou nakonec mohla proběhnout alespoň částečně pozitivně," uvedl po utkání Ondřej Čelůstka.

Poslední kolo také určilo druhého postupujícího, kterým se stal Darmstadt, play-off o postup sehraje s Hamburkem Karlsruher. Z druhé bundesligy sestupuje s Aalenem také Aue, zápas o play out čeká na Mnichov 1860.

1. FC Norimberk – VfR Aalen 2:1 (1:0)

Branky:  28. Bulthuis 87. Burgstaller - 50. Gjasula

Sestava: Schäfer – Čelůstka, Hovland, Bulthuis, Bihr (56. Sylvestr) –Polák, Stark – Koch (55. Kerk), Schöpf (85. Nikci), Burgstaller -  Blum

Diváci: 30 433