Před 68 000 diváky Norimberk vedení neudržel

Neuvěřitelných šedesát osm tisíc diváků sledovalo zápas předposledního kola druhé bundesligy v Allianz Areně, ve kterém se domácí Mnichov 1860 získal bohužel velice cenné tři body pro svůj boj o záchranu.

Norimberk vstřelil soupeři branku do šatny, když se v poslední minutě prvního poločasu trefil Stark, po přestávce se ale dvakrát prosadili domácí. V samotném závěru pak Pinola viděl druhou žlutou kartu a hosté dohrávali o deseti.

"Nádherná atmosféra,přišlo 68 000 lidí. Mrzí mě jen,že jsme náskok 1:0 z prvního poločasu trošku zbytečně ztratili,protože jsme do vyrovnávacího gólu měli hru pod kontrolou.  Navíc nám  pět minut před koncem neuznali podle mne regulérní gól, takže z tohoto pohledu to mrzí. Jinak to byl vynikající zážitek v naplněné Alianz Aréně," zhodnotil zápas Ondřej Čelůstka.

Do sestavy se po několikazápasové pauze vrátil kapitán Jan Polák, celý zápas odehrál Ondřej Petrák. Pro Ondru Čelůstku to byl jubilejní třicátý start v dresu Norimberku. V posledním zápase se představí 1. FCN doma s Aalenem v neděli 24. května od 15:30.

Mnichov 1860 - 1. FC Norimberk 2:1 (0:1)

Branky:  56. Vallori, 72. Adlung - 45. Stark

Sestava: Schäfer – Čelůstka, Hovland, Bulthuis, Pinola –Kerk (75. Sylvestr), Stark, Petrák, Polák (85. Nikci), Schöpf (62. Koch) -- Blum

Diváci: 68 000