Aktuality
stadionnorimberka.jpg

Norimberk vyhrál nad Braunschweigem 3:1!

Norimberk dohrává závěr 2. bundesligy ve výsledkové pohodě, v neděli podruhé za sebou doma zvítězil, tentokrát přehrál Eintracht Braunchweig 3:1, když už nad ním vedl o tři branky, soupeř dokázal pouze zkorigovat výsledek.

Skóre se poprvé měnilo po půlhodině hry, kdy po akci Pinoly nasměroval míč do vlastní sítě Reichel, další dvě branky vstřelili v druhém poločase Blum a Burgstaller.

Do utkání kromě Ondřeje Čelůstky naskočil také další Čech Ondřej Petrák. Jan Polák se po zranění do týmu ještě nevrátil.

"Škoda, že tak pozdě, ale přece. Konečně se nám podařilo roztrhnout ten gólový pytel a zápas se tak dohrával ve skvěle atmosféře pred našimi fandy, kteeří si užívali zápas za pěkného nedělního počasí. Určitě dobrá věc na sebevědomí do posledních dvou kol sezóny, ve kterých samozřejmě chceme uspět bez ohledu na to,ze už letos nemůžeme postoupit," zhodnotil zápas Ondřej Čelůstka.

Svěřenci trenéra Weilera poskočili v tabulce na osmé místo. V posledních dvou kolech zavítá do mnichovské Allianz Areny, kde se střetne s Mnichovem 1860 a v závěrečném domácím duelu se utká s Aalenem. 

1. FC Norimberk – Eintracht Braunschweig 3:1 (1:0)

Branky:  31. Reichel vlastní, 52. Blum, 67. Burgstaller – 68. Berggreem

Sestava: Schäfer – Čelůstka, Hovland, Bulthuis, Pinola – Petrák, Stark – Kerk (58. Koch),  Schöpf (72. Mlapa), Burgstaller – Blum (80. Nikci)

Diváci: 27 958

Partneři: