Aktuality
celda_tabule.jpg

Do Norimberka přijíždí Eintracht Braunschweig

Do konce letošní sezony 2. bundesligy zbývají poslední tři kola. Norimberk se v nich dvakrát představí doma proti pátému Braunschweigu a poslednímu Aalenu, mezi těmito dvěma zápasy ještě zajíždí do Mnichova, kde změří síly s dalším ohroženým klubem - s TSV 1860 München.

V neděli 10. května od 13:30 nastoupí svěřenci trenéra Weilera proti Eintrachtu Braunschweig, se kterým na podzim prohráli 0:1.  Byla to tehdy první prohra trenéra Weilera na lavičce Norimberku.

Po tomto vítězství Braunschweig poskočil na druhou příčku a od té doby hraje v popředí tabulky. V posledních dvou kolech nastoupil Eintracht doma a oba zápasy vyhrál – nad Aue 4:2 a Frankfurtem 2:0.

Braunschweig je znovu ve hře o postup, ze všech uchazečů má ale nejhorší výchozí pozici. Pokud o tuto naději nechce přijít, musí v Grundig Areně v neděli vyhrát. To se mu naposledy ale podařilo velmi dávno – v březnu roku 1979, to bylo ještě v bundeslize.

"Proti Braunschweigu chceme samozrejmě navázat na dobrý výkon z Ingolstadtu minulý týden a zároveň mu oplatit porážku z podzimu. Hrajeme doma pred našimi fanoušky a bylo by pěkné,když už moc zápasů do konce cele sezóny nezbývá, abychom to zvládli a měli z toho dobrý pocit," uvedl před zápasem Ondřej Čelůstka.

FOTO: CZECH 4 SPORT

Partneři: