Norimberk veze bod z hřiště vedoucího Ingolstadtu

Po domácí výhře nad Sandhausenem znovu 1. FC Norimberk zabodoval. Na půdě největšího aspiranta na postup a vedoucího týmu Ingolstadtu svěřenci trenéra Weilera remizovali 1:1.

Obě branky padly ve druhém poločase v rozpětí dvou minut. Nejprve si vstřelil nešťastný vlastní gól po Grossově centru Pinola. O dvě minuty později ale stejný hráč nacentroval z levé strany a střídající Blum vyrovnal.

Z české trojice zasáhl do zápasu pouze Ondřej Čelůstka. V dresu soupeře domácích chyběl kvůli zranění také Tomáš Pekhart.

„Tentokrát jsme nehráli úplně do plných tak jako v každém z předchozích zápasů.  Šli jsme na hřiště s dobře propracovaným systémem se záměrem počkat si na soupeře a pak rychle udeřit. Myslím si, že celý první poločas se nám to dařilo a na šance jsme byli nebezpečnějším týmem. Po změně stran už nám asi trochu docházely síly a soupeř nás trochu přimáčkl, vynutil si dost rohů a standardních situací. Přesto jsme to všechno přežili až na 70. minutu, kdy jsme si dali hodně nešťastný vlastní gól. Nevzdali jsme se a dokázali poměrně rychle odpovědět a vyrovnat.  Zbytek zápasu jsme si vzadu pohlídali a naopak jsme ještě mohli vyhrát, kdyby nám vyšel závar před domácí brankou po rohovém kopu nebo nás rozhodčí pustil do samostatného brejku. Nestalo se, ale my máme bod ze hřiště velice kvalitního soupeře, kterému tato sezona velice dobře vychází a jede,“ zhodnotil zápas pro své stránky Ondřej Čelůstka.

Norimberk je po pondělní dohrávce na 10. místě, své postavení si může vylepšit už v neděli 10. května, kdy nastoupí doma proti pátému Eintrachtu Braunschweig.

FC Ingolstadt 04 – 1. FC Norimberk 1:1 (0:0)

Branky:  70. vlastní Pinola – 72. Blum

Sestava: Schäfer – Čelůstka, Hovland, Bulthuis, Pinola – Kerk (66. Koch),  Mössmer, Stark, Schöpf (85. Mlapa), Burgstaller – Sylvestr (60. Blum)

Diváci: 15 000