Aktuality
celdos.jpg

Výhra 1:0 nad Mladou Boleslaví

Sparta si ve 12. kole FORTUNA:LIGY připsala dramatické vítězství nad Mladou Boleslaví, když o třech bodech rozhodl v samotném závěru Adam Hložek. Vynikající výkon podal v utkání rumunský brankář Florin Nita, který Spartu podržel při několika šancích soupeře. Jednu z největších měl Ondrův bývalý spoluhráč ze Slavie Marek Suchý.

Hodnocení trenéra Pavla Vrby: "Dnes jsme měli štěstí. Nita nás ve dvou situacích zachránil i ve spolupráci s obránci. Mladá Boleslav měla za stavu 0:0 minimálně dvě situace, po kterých mohl být výsledek úplně opačný. Byla na nás velice dobře připravená, měla na to celý týden. Je pravda, že jsme si s tím měli poradit trošku líp. Chci vyzdvihnout výkon Mladé Boleslavi, která tu hrála velice dobře, byla trpělivá. V závěru měla šance na vítězství. Měli jsme štěstí, že se nám podařila střídání, příchozí hráči nám pomohli. V posledních minutách se přiklonilo štěstí na naší stranu. Ve finální fázi jsme byli dostatečně důrazní a zápas jsme rozhodli."

 

AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 90.+3 Hložek.

Sparta: Nita - Wiesner, Panák, Čelůstka (68. Štetina), Hancko - Pešek, Pavelka, Dočkal (85. Pulkrab), Hložek, Haraslín (56. Karlsson) - Minčev (56. Karabec). Trenér: Vrba.

M. Boleslav: Šeda - Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek - Dancák, Matějovský (61. Fila) - Ladra (61. Skalák), Hlavatý, Ewerton (85. L. Mašek) - Škoda. Trenér: Jarolím.

Rozhodčí: Julínek – Caletka, Horák – Franěk (video).
ŽK: Pavelka, Dočkal, Karabec – Matějovský, Jurásek.
Diváci: 7544.

Partneři: