Dramatická bitva pro Lyon

Jeden z nejdramatičtějších zápasů sezony odehrála Sparta v UEFA Europa League proti Lyonu. Po dvou brankách Lukáše Haraslína vedla po dvaceti minutách nad favorizovaným soupeřem 2:0, francouzský tým ale dokázal ještě do přestávky snížit, když se trefil Toko Ekambi. Po přestávce naskočil do hry brazilský reprezentant Paquetá, který pomohl strhnout vítězství na stranu hostů. Sparta bojovala do poslední vteřiny, v závěru ještě Ladislav Krejčí ml. pohlednou hlavičkou snížil na 3:4, na vyrovnání už ale domácím nezbyl čas.

Ondra odehrál celý zápas a patřil k oporám Sparty.

Sparta - Lyon 3:4 (2:1)

Branky 3. Haraslín, 19. Haraslín, 90+6. Ladislav Krejčí ml. - 42. Toko Ekambi, 53. Aouar, 68. Paquetá, 88. Toko Ekambi

Sparta:  Wiesner, O. Čelůstka, Panák, Hancko – Pavelka (C) (84. Polidar), Sáček (73. Ladislav Krejčí ml.) – Pešek (84. Karabec), Hložek, Haraslín – Minčev (63. Dočkal).

Lyon: A. Lopes – Gusto, Denayer, J. Boateng (69. Diomande), Henrique (46. Emerson) – Guimarães, Aouar (C) (90+4. Caqueret), Mendes – Shaqiri (75. Dubois), Kadewere (46. Paquetá), Toko Ekambi.