Aktuality
celda.jpg

Ondřej Čelůstka: Nesmíme soupeře pustit k jejich hře

Ondra Čelůstka byl ve středu spolu s trenérem Pavlem Vrbou aktérem tiskové konference před druhým zápasem UEFA Europa League proti Rangers FC. Ve svých odpovědích promluvil také o svém návratu po zranění, které léčil delší dobu, než očekával.

 

Ondro, co víte o Rangers a v čem podle vás, jakožto stopera, spočívá největší nebezpečí?

Jedná se o historicky velmi úspěšný tým. Očekáváme, že budou nepříjemný soupeř. Poslední výsledky a postavení v tabulce hovoří za vše. Je to náročný a agresivní soupeř, se kterým se budeme muset zítra popasovat.

Patříte k nejzkušenějším hráčům. Budete na hráče apelovat co se týče chování v utkání, aby to nedopadlo jako při duelu Slavie s Rangers?

Samozřejmě jsme jejich utkání sledovali a víme o tom. Teď je tady Sparta a my se budeme plně soustředit na svůj výkon. Co se stalo, jde úplně mimo nás. Každý chceme předvést maximum. Kdybychom se měli nechat vyprovokovat a řešit to, co se dělo na jaře, bylo by to špatně.

Jak se cítíte a jak bylo těžké se vrátit po zranění?

Samozřejmě to pro mě bylo nepříjemné. Vypadl jsem na delší dobu, než jsem očekával. Achilovka mě pouští na hřiště, cítím se dobře, jsem rád, že mohu pomoct klukům na hřišti k co nejvíc bodům a k co nejlepším výsledkům pro nás všechny.

Vrcholí váš náročný program. Jaká je nálada v kabině a jak vnímáte klíčové duely?

Program je samozřejmě náročný. Ve Spartě to tak je. My jdeme zápas od zápasu. Program je opravdu náročný i co se týká soupeřů. I o to víc musíme být zapnutí, soustředění a odevzdat maximum.

V Kodani jste říkal, že tým to odmakal, ale chyběla nadstavba v podobě gólů. Co se musí změnit, abyste zvítězili?

Ideálně vstřelit pět gólů jako ve Zlíně. Samozřejmě půjde o jiné utkání, toho jsme si vědomí. Budeme chtít vycházet ze zabezpečené obrany, bez toho se vyhrávat nedá. I po utkání v Kodani jsme zmiňovali, že se ukáže důležitost bodu. Budeme chtít vyhrát doma a ukázat ve skupině směr, kterým chceme jít.

Rangers jsou typický ostrovní tým, ve Spartě jsou spíš kreativní hráči. Jak se podle vás dá tvrdé hře čelit?

Nejlepší by bylo, kdybychom nedovolil soupeři hrát jejich hru. Mohla by nám dělat problémy. Ideálně, abychom my ovládali hru, byli kvalitní na balonu, přehrávali soupeře naší kvalitou. Jsme na balonu dobří, máme nahoře sprintery, běžce. Když budeme dobře držet balon, využívat našich rychlých hráčů nahoře, můžeme zítra myslet na úspěch.

Sparta dvakrát porazila Celtic. Mohla by to Spartu podpořit v sebevědomí?

Co se týká zápasů proti Celticu, ty se nám výsledkově velmi povedly, nad očekávání. Rok je ale ve fotbale velká doba. Každý zápas je ale jiný a my nesmíme usnout na vavřínech a uchlácholit se, že nám to proti Skotům jde. Bude to zápas, který nás bude stát hodně sil. Nebude to zítra jednoduché. Budeme se muset nachystat se vším všudy.

Máte radost, že přijdou děti a nebude to zápas před prázdnými tribunami?

Jako hráč vnímám velmi pozitivně, že přijdou děti. Atmostéra bude jiná, ale bude nějaká. Bez lidí to bylo dle mého pohledu hodně špatně pro fotbal. Když už nastal trest, vnímám velmi pozitivně, že přijde 10 000 dětí. Jsem za to moc rád.

Foto: Ondřej Zlámal, přepis rozhovoru: sparta.cz

Partneři: