Aktuality
pozdravy.jpg

Ondra před Ingolstadtem: Máme velkou motivaci!

V pondělní dohrávce s výkopem ve 20:15 čeká na hráče Norimberku náročný úkol. Pokusí se udržet výbornou bilanci s Ingolstadtem, se kterým se ve druhé bundeslize 1.FCN utkal třikrát a pokaždé zvítězil.

Tentokrát to bude o to těžší, že klub Tomáše Pekharta vede s pětibodovým náskokem tabulku a domácí výhra by ho ještě více přiblížila k postupu.

Podzimní zápas obou soupeřů byl premiérou trenéra Reného Weilera na lavičce a byl to vítězný start, když jeho svěřenci vyhráli 2:1. Ve čtrnáctém kole přivodili Ingolstadtu první prohru v soutěži.

V dresu vedoucího mužstva nastupují hned tři bývalí hráči Norimberka – kromě Tomáše Pekharta také Christian Eigler a Almog Cohen. Pětadvacetiletý český útočník Tomáš Pekhart zatím nastoupil v této sezoně v základní sestavě jen dvakrát, celkem zasáhl do patnácti utkání. V sezoně 2008-09 působil v klubu také bývalý český reprezentant Vratislav Lokvenc.

Dobrou zprávou pro fanoušky 1 FCN je to, že se po dvouzápasové absenci způsobené zraněním může do sestavy vrátit kapitán Jan Polák.

"Možnost obrat o body první tým v tabulce je pro nás velkou motivací. Samozřejmě, že nečekáme nic lehkého, Ingolstadt v letošní sezoně jede, ale dokázali jsme je porazit doma na podzim, proto nevidím důvod, proč bychom to nemohli dokázat i na jejich hřišti, když se budeme držet naší hry a zvýšíme produktivitu," uvedl před zápasem Ondřej Čelůstka.

Utkání začíná v pondělí 4. května ve 20:15, přímý přenos vysílá EUROSPORT 2.

Foto: Ondřej Zlámal, Czech 4 Sport

Partneři: