Ondra svůj gól ve Zlíně neslavil

„Tady mne vychovali k velkému fotbalu, asi by nebylo správné, abych tady po své brance lítal před tribunami a dělal nějaká oslavná gesta,“ uvedl Ondra Čelůstka po zápase v rodném Zlíně, kde už v osmé minutě hlavou otevřel skóre a svůj gól neslavil. Byl to jeho druhý gól ve Spartě, osmý v lize a první v letošní sezoně. Bylo to po 4521 dnech, kdy se trefil v dresu Zlina proti Spartě.

Mezi střelce se ještě v prvním poločase zapsal také Ondrův kolega ze stoperské dvojice Filip Panák. Sparta nakonec ve Zlíně vyhrála vysoko 5:2, když poslední branku vstřelil svůj první sparťanský gól také bulharský útočník Martin Minčev.

Spartu příští týden čeká zápas v UEFA Evropské lize proti Rangers FC, v neděli 3. října od 19 hodin pak v rámci 10. kola Fortuna:ligy přivítá v rámci pražského derby na Letné Slavii.

FC Fastav Zlín – AC Sparta Praha 2:5 (1:2)

Branky: 41. Simerský, 90. Poznar – 8. Čelůstka, 45.+1 Panák, 57. Pešek, 81. Simerský (vl.) 90.+1. Minčev. ŽK: Čanturišvili, Hrubý, Tkáč, Vraštil, Cedidla – Hložek. Rozhodčí: Machálek – Hrabovský, Hurych. Diváci: 4520.

Zlín: Rakovan – Fantiš, Simerský, Cedidla, Vraštil – Conde – Dramé (75. Janetzký), Tkáč (75. Jawo), Hrubý (83. Hrdlička), Čanturišvili (75. Nečas) – Poznar

Sparta: Nita – Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko – Pešek (87. Vindheim), Pavelka, Sáček, Hložek, Haraslín (87. DMK) – Drchal (64. Souček, 71. Minčev).