Výhra 4:0 proti Hradci

Sparta se v pátém kole Fortuna ligy utkala na domácí půdě s nováčkem soutěže Hradcem Králové. První půle skončila bez branek, ale v té druhé Letenští udeřili a nakonec zvítězili vysoko 4:0.

O úvodní gól, který nakopl svěřence trenéra Vrby ke třem dalším, se postaral Adam Hložek v 54. minutě. Prosadil se také další mladý talent Matěj Polidar a o dvě branky přidal Jakub Pešek, nová letní posila Sparty a Ondrův spoluhráč nejen z klubu, ale i z reprezentace.

Ondra do utkání nezasáhl. Další zápas čeká Spartu příští sobotu 28. srpna od 19 hodin, kdy na Letné přivítá Dynamo České Budějovice.

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 4:0 (0:0)

Góly: 54. Hložek, 67. a 88. Pešek, 72. Polidar. ŽK: Král, Kodeš, Donát, Harazim, Prekop. Rozhodčí: Machálek – Kříž, Vodrážka. Diváci: 6263.

Sparta: Nita – Wiesner (86. Souček), Panák, Hancko, Polidar – Karabec (59. Karlsson), Sáček, Pavelka, Hložek (86. Gabriel), Pešek – Pulkrab (77. Drchal).

Hradec Králové: Fendrich – Mejdr, Donát, Král – Harazim, Kodeš, Rada (76. Soukeník), Urma (90. Klíma) – Rezek (60. Prekop), Kubala (60. Dvořák), Vlkanova (76. Vašulín).