Sparta postoupila do 3. předkola LM

Sparta zvládla domácí odvetu proti Rapidu Vídeň a postoupila do třetího předkola Ligy mistrů. Vítězství 2:0 zařídili brankami David Moberg-Karlsson a Jakub Pešek.

Skóre otevřel švédský střelec z penalty po faulu na Peška v 16. minutě. Konečnou výhru poté vystřelil devět minut před koncem základní hrací doby Jakub Pešek, který si naběhl na Hložkem tečovaný centr z levé strany od utíkajícího Krejčího staršího.

Letenští mají díky postupu jistotu, že si na podzim zahrají evropské poháry.

Ondru Čelůstku do hry stále nepustilo zranění, nicméně se již s mužstev připravuje k návratu na trávník.

Soupeřem svěřenců trenéra Vrby bude ve třetím předkole francouzský klub z Monaka.

AC Sparta Praha – SK Rapid Vídeň 2:0 (1:0)

Góly: 16. Karlsson (pen.), 81. Pešek. ŽK: Dočkal, Wiesner – Streibinger, Wimmer. Rozhodčí: Madden – Stewart, Roome (všichni Skotsko).

Sparta: Nita – Wiesner, Štetina, Hancko, Højer (62. Polidar) – Karlsson (77. Krejčí st.), Pavelka (35. Sáček), Krejčí ml., Dočkal, Pešek – Hložek.

Rapid: Streibinger – Stojković, Greiml (59. Dibon), Wimmer, Ullmann – Arase (78. Schick), Schuster, Petrović (86. Auer), Grüll – Fountas, Kara (78. Knasmüllner).