Aktuality
derclub.jpg

Norimberk konečně slaví vítězství!

Konečně vítězství! Po sedmi kolech bez plného bodového zisku se Norimberku podařilo před více než 25 tisíci diváky dotáhnout domácí zápas do vítězného konce a porazit Sandhausen. První  branku zápasu vstřelil střídající Sebastian Kerk v 75. minutě, ve druhé minutě nastavení pak zpečetil vítězství Guido Burgstaller.

Rozhodující moment přišel v 75. minutě, kdy střídající Dany Blum prošel na levé straně hřiště a poslal prudký přízemní centr před bránu, na zadní tyči byl Sebastian Kerk,  který s trochou štěstí dokázal dostat míč do sítě.

V sestavě trenéra Weilera se objevili Češi Ondřej Čelůstka a Ondřej Petrák. Už druhý zápas v řadě chyběl kapitán Jan Polák, kterého trápí svalové zranění.

„Konečně se nám podařilo naši snahu přetavit v góly a body. Byl to zápas, ve kterém se dlouho čekalo na první gól. Nakonec se ukázalo, že to byl rozhodující moment.  Bylo důležité, že jsme zůstali trpěliví, i když se dlouho hrálo bez branek. Nakonec jsme se dokázali prosadit.  Závěr jsme si myslím s přehledem pohlídali a přidali další branku,“ uvedl pro naše stránky Ondřej Čelůstka.

Norimberk díky výhře poskočil na osmé místo tabulky. V příštím kole ho čeká asi nejtěžší úkol – v pondělí 4. května zavítá na hřiště vedoucího týmu FC Ingolstadt 04.

1. FC Norimberk – SV Sandhausen 2:0 (0:0)

Branky: 75. Kerk, 90. Burgstaller
Sestava Norimberka:  Schäfer - Čelůstka, Petrák (88. Koch), Hovland, Bulthuis - Stark, Pinola - Burgstaller, Schöpf, Sylvestr (75. Blum) – Mlapa (56. Kerk)

Diváci: 25 233

Foto: Ondřej Zlámal/CZECH 4 SPORT

Partneři: