Češi po prohře s Dánskem končí ve čtvrtfinále EURA

Národní tým končí svou cestu Mistrovstvím Evropy ve čtvrtfinále. V Baku Ondra a jeho spoluhráči nestačili na Dánsko, kterému podlehli 1:2. Česká reprezentace končí cestu mistrovství Evropy ve čtvrtfinále. O jediný gól Česka se postaral na turnaji pětigólový střelec Patrik Schick. Ondra nastoupil v základní sestavě a odehrál 65 minut, po kterých musel vystřídat kvůli zdravotním problémům.

Oproti osmifinálovému utkání s Nizozemskem udělal trenér Jaroslav Šilhavý jednu změnu v sestavě. Do té se na levý kraj obrany vrátil Jan Bořil, který proti Oranjes nemohl nastoupit z důvodu dvou žlutých karet.

Dánové se dostali do vedení velice brzy. Již v páté minutě po rohovém kopu skóroval v pokutovém území nikým nehlídaný Thomas Delaney, který otevřel skóre přesnou hlavičkou. Tomáš Vaclík se po míči dlouze natahoval, ale nakonec na něj nedosáhl.

Ve třicáté páté minutě se Češi na pravé straně prokombinovali k brance a Vladimír Coufal centroval do pokutového území. Tam se nejprve pokusil o nůžky Tomáš Souček a poté balon propadl k Tomáši Holešovi, jehož střelu vyrazil brankář Schmeichel.

Tři minuty před koncem prvního poločasu se dánskému celku podařilo vstřelit druhý gól utkání. Mæhle poslal přesný centr z levé strany směrem před branku českého mužstva a Kasper Dolberg přesným volejem umístil míč do sítě.

Do druhého poločasu nastoupili čeští fotbalisté se dvěma změnami, když do hry přišli Jankto s Krmenčíkem, kteří vystřídali Holeše s Masopustem.

Hned na úvod druhé půle se do střeleckých příležitostí dostali Krmenčík s Barákem, ale Schmeichel oba tyto pokusy zlikvidoval. Ve 49. minutě se ale k centru dostal Coufal a přízemní centr si našel ve vápně Patrik Schick, jenž pravou nohu poslal míč přesně do sítě a snížil na 1:2. Patrik tak vstřelil svůj pátý gól turnaje a dorovnal se v tabulce střelců na doposud nejlepšího Cristiana Ronalda.

Po hodině hry se dostali dánští fotbalisté do brejku díky rychlosti střídajícího Poulsena, který uprchl Čelůstkovi, ale jeho střelu následně zablokoval v pádu Tomáš Souček. Ten při obranném zákroku dostal kopačkou od soupeře do hlavy a dohrával zápas s obvázanou hlavou. Ve stejnou chvíli navíc musel střídat kvůli zdravotním problémům Ondra, kterého ve středu obrany vystřídal Jakub Brabec.

Tomáš Vaclík musel v průběhu druhého poločasu zasahovat proti několika pokusům soupeře, kdy byli v šanci Maehle nebo Poulsen, ale český brankář všechny jejich střely dokázal zastavit.

Český výběr dohrával zápas z posledních sil, Tomáš Souček a Jan Bořil hráli s obvázanými hlavami kvůli krvavým zraněním, ale do další výraznější šance v závěru se svěřenci trenéra Šilhavého už nedostali a Dánsku podlehli 1:2.

Cesta mistrovstvím Evropy tak po bojovném výkonu končí ve čtvrtfinále.

UEFA EURO 2020 - čtvrtfinále

Česko - Dánsko 1:2 (0:2)

Branky: 49. Schick - 5. Delaney, 42. Dolberg. ŽK: Krmenčík, Kalas. Rozhodčí: Kuipers - van Roekel, Zeinstra (vš. Nizozemsko).

Česko: Vaclík - Coufal, Kalas, Čelůstka (65. Brabec), Bořil - Holeš (46. Jankto), Souček - Masopust (46. Krmenčík), Barák, Ševčík (80. Darida - Schick (79. Vydra).

Dánsko: Schmeichel - Christensen (81. Andersen), Kjaer, Vestergaard - Stryger (71. Wass), Højbjerg, Delaney (81. Jensen), Mæhle - Braithwaite, Dolberg (59. Poulsen), Damsgaard (60. Nørgaard).