Na závěr sezony šest branek proti Brnu

Sparta vyhrála v posledním utkání sezony na Letné proti Brnu vysoko 6:1. Hvězdou zápasu se stal Adam Hložek, který před začátkem zápasu převzal ocenění za nejlepšího útočníka soutěže a poté vstřelil čtyři branky, čímž se nejen zasloužil o vysokou výhru, ale stal se také nejlepším střelcem letošního ročníku.

Trenér Sparty Pavel Vrba poslal do branky Milana Heču, post pravého obránce obsadil Andreas Vindheim a vedle něj se vrátil Ondřej Čelůstka. Na hrotu útoku operoval Adam Hložek. Nastoupit kvůli zranění nemohli Lukáš Štetina, LK37 a loučící se Libor Kozák.

Zápas nezačal ideálně. V 5. minutě došlo k nedorozumění mezi Hanckem a Hečou. Obránce pokazil malou domů, když hlavičkoval za záda domácího brankáře. Balon ještě doběhl Hladík a otevřel tak skóre zápasu.

Již o tři minuty později bylo vyrovnáno. Po faulu na Sáčka nařídil rozhodčí penaltu, kterou střelou k levé tyči proměnil Adam Hložek.

Ve 14. minutě přišla druhá Hložkova trefa, která dostala Letenské do vedení. Mladý kanonýr si naskočil na centr Dočkala a halvičkou dostal míč do sítě.

Hattrick Hložek dokonal ve 26. minutě, kdy jej našel svou přihrávkou za obranu Pavelka. Hložek se dostal k míči dříve než vybíhající brankář, který byl tak přesnou střelou k tyči potřetí překonán.

Po půl hodině hry neudržel balon v rukavicích brněnský brankář Floder. Na správném místě stál Matěj Polidar, který svou dorážkou navýšil na 4:1.

Dvě minuty poté pokračoval ve svém střeleckém představení Adam Hložek. Po nahrávce od Ladislava Krejčího staršího vystřelil z hranice pokutového kopu svou čtvrtou branku v zápase a dostal se tak na čelo tabulky střelců letošního ligového ročníku.

V zavěru první půle uzavřel konečné skóre zápasu vlastním gólem Sedlák. Zbytek zápasu žádnou změnu nenabídl, a tak Sparta v posledním utkání sezony zvítězila nad Brnem vysoko 6:1.

Ondra se po krátké pauze úspěšně vrátil do základní sestavy a nyní jen čeká příprava na UEFA EURO 2020, kam se s českou reprezentací vypraví.

„Marně si pamatuji na tak velký gólový přídel v průběhu první půle. V druhém poločase se nám nedařilo držet stejné tempo, ale myslím si, že jsme fanouškům ukázali dobrý fotbal a hodně gólů. Byla to hezká rozlučka se sezonou,“ řekl Ondra po zápase.

AC Sparta Praha – FC Zbrojovka Brno 6:1 (6:1)

Góly: 9. (pen.) 14., 26. a 32. Hložek, 30. Polidar, 42. Sedlák (vl.) – 5. Hladík. ŽK: Vitík – Jambor. Rozhodčí: Machálek – Poživil, Pečenka.

Sparta: Heča – Vindheim, Čelůstka, Hancko (70. Vitík), Polidar – Karlsson (64. Karabec), Pavelka, Sáček (64. Trávník), Dočkal, Krejčí st. (82. Minčev) – Hložek (46. Juliš).

Brno: Floder – Dreksa, Pernica, Hlavica (46. Endl) – Štepanovský, Čermák (46. Jambor), Pachlopník (70. Fila), Sedlák (46. Moravec), Reiter (46. Přichystal) – Hladík, Růsek.