Aktuality
cze-new-nominace-euro3.png

Ondra v nominaci na UEFA EURO 2020

Trenér české fotbalové fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý představil nominaci na finální turnaj UEFA EURO 2020. Objevuje se v ní dvacet pět hračů. Turnaj odstartuje 11. června a národní tým se v základní skupině potká s Anglií, Skotskem a Chorvatskem.

Konečná soupiska se uzavře 1. června. Letošní limit soupisky je dvacet šest hráčů. Trenér Šilhavý tak má do té doby ještě možnost nominovat jednoho zbývající hráče.

Dále trenér oznámil, že kapitánem týmu bude jako doposud Vladimír Darida. Jeho zástupcem by měl být Tomáš Souček.J

Ondra se v nominaci nachází jako tradiční opora defenzivních řad. Dalšími středními obránci v nominaci jsou Tomáš Kalas, David Zima a Jakub Brabec.

„Počkáme, jak se tento týden vyvine situace kolem odvolání Ondřeje Kúdely proti desetizápasovému trestu. Vnímáme, že naděje je asi malá, ale nechceme si přibouchnout dveře. Každopádně máme až do prvního června čas s tím jedním místem na soupisce operovat,“ vysvětlil trenér Jaroslav Šilhavý.

„Poskládali jsme tým podle našeho nejlepšího svědomí. Bohužel, soupiska není nafukovací a na turnaj nemůžou všichni. V tom je práce trenéra nevděčná. Ale za tímto týmem si stojíme a těmto hráčům věříme. Jsem přesvědčený, že jsme dali dohromady zajímavé mužstvo, které může na EURO dojít co nejdál,“ řekl trenér Šilhavý.

„Někteří z nich by v nominaci určitě byli. Ale bohužel i takové starosti fotbal přináší. Přeju všem těm hráčům hlavně to, aby se co nejdřív uzdravili. Vezměte si třeba Lukáše Provoda. Prožíval životní sezonu, měl formu a my jsme s ním počítali do základní sestavy. Je to pro něj sportovní tragédie a pro nás citelné oslabení,“ dodal Šilhavý.

 

Nominace národního týmu na UEFA EURO 2020:

Brankáři: Aleš Mandous (Olomouc), Jiří Pavlenka (Brémy), Tomáš Vaclík (Sevilla)

Obránci: Jan Bořil, David Zima (oba Slavia), Jakub Brabec (Plzeň), Ondřej Čelůstka (Sparta), Tomáš Kalas (Bristol City), Aleš Matějů (Brescia), Vladimír Coufal (West Ham), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim)

Záložníci: Antonín Barák (Hellas Verona), Vladimír Darida (Hertha Berlín), Tomáš Souček (West Ham), Alex Král (Spartak Moskva), Jakub Jankto (Sampdoria Janov), Tomáš Holeš, Lukáš Masopust, Petr Ševčík (Slavia), Adam Hložek (Sparta), Jakub Pešek (Liberec)

Útočníci: Michael Krmenčík (PAOK Soluň), Patrik Schick (Leverkusen), Matěj Vydra (Burnley), Tomáš Pekhart (Legia Varšava)

 

Foto: Česká fotbalová reprezentace

Partneři: