Výhra nad Bohemians a konečné druhé místo

Sparta venkovní utkání v Ďolíčku zvládla a vítězstvím 2:1 potvrdila konečné druhé místo v tabulce. Branky zařídili Lukáš Juliš a David Pavelka. Svěřenci trenéra Vrby si tak v příští sezoně zahrají o postup do prestižní Ligy mistrů.

Vedení Letenským zajistil Lukáš Juliš již v první minutě zápasu, když vystihl soupeřovu přihrávku a tváří tvář vstříc gólmanovi dostal míč do sítě.

Ve 35. minutě srovnal Puškáč. Střelou zpoza vápna nasměroval balon do břevna, od kterého se následně odrazil do branky.

Do šaten šly oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

Rozhodující moment přišel po hodině hry. Bořek Dočkal našel rohovým kopem Davida Pavelku, který hlavičkoval za záda brankáře Klokanů.

Předposlední zápas letošní ligové sezony více další zvrat nepřinesl. Sparta si tak kolo před koncem definitivně upevnila svou pozici na druhém místě a zahraje si o účast v Lize mistrů.

Ondra do utkání nezasáhl z důvodu pokračujícího zranění.

Bohemians Praha 1905 – AC Sparta Praha 1:2 (1:1)

Góly: 35. Puškáč - 1. Juliš, 61. Pavelka. ŽK: Dostál, Necid, Hronek – Wiesner. Rozhodčí: Berka – Hrabovský, Kotalík.

Bohemians: Le Giang – Köstl, Bederka, Krch (86. Osmančík) – Dostál, Hronek, Ljovin, Květ (72. Novák), Vondra (72. Kosek) – Puškáč (65. Keita), Necid.

Sparta: Nita – Wiesner, Pavelka, Hancko, Hanousek – Karlsson (61. Karabec), Sáček, Souček, Dočkal, Krejčí (68. Polidar) – Juliš (87. Minčev).