Gólová přestřelka v Boleslavi

V Boleslavi nebylo o góly nouze. Celkem jich bylo k vidění děvět. Za Spartu se trefil dvakrát Hancko, jednou Wiesner, Karlsson a Polidar. Rozhodli tak o výhře 5:4.

Ondra do zápasu nenastoupil z důvodu poraněného třísla z předchozího utkání s Plzní. V sestavě ho nahradil Martin Vitík.

Sparta šla do vedení už v 9. minutě. Karlsson běžel ve vápně proti vyběhlému Šedovi, přihrál Wiesnerovi a ten do téměč odkryté branky zakončil.

Vedení Letenských dlouho nevydrželo. O tři minuty později srovnal na 1:1 Škoda.

Druhá trefa přišla v závěru poločasu. Ve 40. minutě se v dobré příležitosti opět objevil Karlsson a tentokrát sám zakončil a vstřelil branku.

Byl to opět mladoboleslavský Škoda, který pár minut poté vyrovnal. Oba týmy šly tedy do šaten za stavu 2:2.

Vstup do druhého dějství nevyšel svěřencům trenéra Vrby podle představ. Hned v úvodu se trefill Zmrhal a Boleslav tak vůbec poprvé v zápase vedla.

Stejně jako v případě Sparty nemělo vedení dlouhého trvání. Wiesner byl ve vápně faulován a rozhodčí nařídil penaltu. Tu, jak je u něj zvykem, nekompromisně proměnil Hancko a vyrovnal tak na 3:3.

A byl to opět Hancko, kdo stál u obratu. V 70. minutě si naskočil na rohový kop Hancko a hlavou nasměroval balon přesně k pravé tyči.

V nastaveném čase ještě rožšířil vedení Polidar, který běžel sám na gólmana a zavěsil do prázdné branky.

Aby toho nebylo málo, nastavený čas přinesl ještě jednu branku. Domácí Budínský se trefil nůžkami do šibenice a završil skóre zápasu na 5:4 pro Spartu.

Tým z Letné se výhrou osamostatnil na druhém místě tabulky. Nad třetím Jabloncem má momentálně náskok třech bodů.

FK Mladá Boleslav – AC Sparta Praha 4:5 (2:2)

Góly: 12. a 43. Škoda, 48. Zmrhal, 90.+4 Budínský – 9. Wiesner, 40. Karlsson, 54. (pen.) a 70. Hancko, 90.+1 Polidar. ŽK: Skalák, Douděra, Řezník, Šeda – Souček, Hanousek. Rozhodčí: Ginzel – Vlček, Hájek.

Boleslav: Šeda – Douděra, Řezník, Šimek, Preisler (80. Malínský) – Skalák, Matějovský, Dancák, Zmrhal – Jiří Klíma (79. Budínský), Škoda.

Sparta: Nita – Wiesner, Vitík (46. Souček), Hancko, Hanousek – Karlsson
(90.+2 Minčev), Pavelka, Sáček (76. Polidar), Dočkal, Hložek – Juliš (64. Karabec).