Obrat v druhé půli a vítězství nad Plzní

Sparta prohrávala o gól až do 61. minuty, kdy srovnal Hložek. Poté se prosadili Hancko a Karabec. Po dokonaném obratu se Letenští vrací na druhé místo ligové tabulky.

Úvodní gól padl do sparťanské sítě již v 11. minutě. Po rohovém kopu propadl míč do vápna, kde si s ním obrana nedokázala poradit a nakonec do dostal do branky Brabec.

Svěřenci trenéra Vrby měli řadu akcí a byli v utkání lepším týmem, přesto nedokázali žádné příležitosti zužitkovat.

To se pdoařilo až po hodině hry. Wiesner našel ve vápně Hložka , který z otočky srovnal.

Do vedení šli hráči v rudých dresech až po faulu na Karabce. Ten se odehrál pět minut před koncem ve vápně a rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu odpískal penaltu. Postavil se k ní Hancko a střelou od břevna navýšil na 2:1.

Výsledek pojistil v nastaveném čase pár okamžiků předtím faulovaný Karabec. Za obranu jej vyslal Wiesner a čelem brankáři si mladý střelec poradil.

Sparta se tak po úspěšné dohrávce s Plzní vrací na druhé místo. Ondra odehrál celý zápas jako střední obránce.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 3:1 (0:1)

Góly: 61. Hložek, 86. Hancko (pen.), 90.+3 Karabec – 11. Brabec. ŽK: Mihálik, Brabec, Káčer. Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Hock.

Sparta: Nita – Wiesner, Čelůstka, Hancko, Hanousek (76. Souček) – Karlsson (60. Karabec), Pavelka, Sáček, Dočkal, Hložek – Juliš (90.+1) Minčev).

Plzeň: Staněk – Kaša, Hejda, Brabec – Havel, Káčer (71. Hořava), Čermák (72. Šulc), Kalvach, Falta – Mihálik, Ondrášek.