Cenná výhra nad Baníkem Ostrava

Sparta zvítězila doma nad Baníkem Ostrava 3:1. O výhře rozhodla až dvěma brankami v poslední patnácti minutách, kdy se trefili Dočkal a Hložek. Skóre v první půli otevřel Karlsson.

Svěřenci trenéra Vrby udeřili ve 37. minutě. Dvojice Dočkal - Karlsson se postarala o úvodní branku. Švédský plejer našel ve vápně Dočkala, který došel s balonem až k brance, kde znovu našel zmíněného Karlssona, který poslal rudé do vedení.

Vyrovnání přišlo po hodině hry. De Azevedo nahrál do vápna Buchtovi, který střelou na zadní tyč srovnal na 1:1.

Na další branku si museli hráči i fanoušci počkat do závěrečných minut. V 79. minutě Sparta znovu vedla a opět u toho stál kapitán Bořek Dočkal. Ten využil toho, že se srazili dva ostravští stopeři, vybojoval balon a tváří tvář Laštůvkovi jej přehodil.

Dílo dokonal dvě minuty před koncem Adam Hložek a opět to bylo za asistence sparťanského kapitána, který jej vyslal dopředu. Hložek poté přešel přes bránící hráče a zvýšil vedení na konečných 3:1.

Ondra odehrál celé utkání na pozici středního obránce. Vrbovy svěřence nyní čeká dohrávka s Plzní.

AC Sparta Praha – FC Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Góly: 37. Karlsson, 79. Dočkal, 88. Hložek – 65. Buchta. ŽK: Polidar, Juliš, Čelůstka, Pavelka – Šašinka, Fleišman, Svozil, Sor. Rozhodčí: Lerch – Dresler, Šimáček.

Sparta: Nita – Wiesner, Čelůstka, Hancko, Polidar – Karlsson (81. Minčev), Pavelka, Sáček (81. Hanousek), Dočkal, Hložek – Juliš (68. Karabec).

Baník: Laštůvka – Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman – de Azevedo (81. Sor), Jánoš, Tetour (57. Kuzmanović), Kaloč, Buchta – Šašinka (57. Zajíc).