V MOL Cupu končí Sparta v semifinále

Sparta vítězství v poháru letos neobhájí. Prohrála semifinále MOL Cupu. Rozhodla o tom porážka se Slavií 0:3.

První velkou šanci měl v 7. minutě Karlsson, který potáhl míč z pravé strany do vápna a vystřelil. Kolář jeho pokus vyrazil.

Ve 25. minutě přihrál Dorley, přihrál Kuchtovi, který poslal hosty do vedení. Ve 30. minutě pak Dorley našel na malém vápně Holeše a bylo z toho vedení soupeře 2:0.

V závěru první půle přišla další velká šance Sparty. Hancko z přímého kopu trefil horní pravý roh brany, balon ovšem vytáhl Kolář.

Šest minut před přestávkou po přímém kopu Plavšiće hlavičkoval Čelůstka. Míč skončil kousek vedle levé tyče.

V 53. minutě na sebe Masopust navázal bránící hráče, přihrál Kuchtovi a ten dal třetí gól. Dvě minuty poté Juliš hlavičkoval na malém vápně, nedokázal ale míč lépe usměrnit a Kolář ho chytil.

Další velkou šanci měl Hložek, který vystřelill z dálky do levého horního rohu, i jeho střelu ale vyrazil Kolář.

V závěru zápasu trefil Minčev pravou tyč. Sparta však nedokázala narozdíl od soupeře proměnit své šance, a tak prohrála 0:3 a končí v semifinále českého poháru.

„Je to strašné, nemám na to jiná slova. Škoda nevyužitých šancí. Pak přijde chyba vzadu, což by se taky nemělo pořád takhle opakovat. Slavia si počkala na naši chybu a pak už byla na koni,“ řekl po utkání k průběhu zápasu Ondra.

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)

Góly: 25. a 53. Kuchta a 30. Holeš. ŽK: Vitík, Pavelka, Trávník – Holeš. Rozhodčí: Proske – Nádvorník, Hájek.

Sparta: Heča – Wiesner, Vitík, Čelůstka, Hancko – Karlsson (53. Karabec), Pavelka, Sáček (64. Trávník), Hložek, Plavšić (64. Minčev) – Juliš (78. Novotný).

Slavia: Kolář – Masopust, Deli, Kúdela, Bořil – Bah (86. Lingr), Holeš, Stanciu (81. Traore), Ševčík (56. Provod), Dorley (56. Olayinka) – Kuchta (56. Van Buren).