Z Liberce s bodem

Sparta v Liberci remizovala 2:2. Po dvou brankách Peška dotahovala soupeřovo vedení, které však dokázala během jedné minuty vyrovnat. Trefili se Karlsson a Hložek.

Domácí šli do vedení po úvodní půl hodině, kdy Rondič přihrál Peškovi, který obešel Sáčka a gólově zakončil. Další branka v první půli nepřišla, a tak domácí odcházeli do šaten s vedením 1:0.

Druhá branka Liberce přišla krátce po začátku druhého dějství. Postaralo se o ní znovu duo Rondič - Pešek. První jmenovaný centroval a druhý si našel balon a skóroval.

V 54. minutě přišel zlomový moment. Trenér Pavel Vrba poslal na hřiště dva střelce Moberga Karlssona a Lukáše Juliše.

O pár minut později švédský kanonýr výpalil po rohovém kopu z dálky tvrdou ránu, kterou snížil gólovou ztrátu na jedinou branku.

Srovnání přišlo hned vzápětí. O vyrovnávací branku se postaral nedávno korunovaný historicky nejmladší střelec hattricku v české lize Adam Hložek. Ten nad ničím nepřemýšlel a stejně jako chviličku předtím Karlsson zkusil střelu z dálky. Před vápnem se tvrdě opřel do balonu a propálil ho až do sítě.

Čtvrt hodiny před koncem mohli jít Letenští do vedení. Slibnou šanci měl na svědomí znovu Karlsson, jehož střelu vytáhl brankář na levou tyč.

Víc se toho už ovšem nestalo a z Liberce si tak Sparta odváží po remíze 2:2 jeden bod. Ondra odehrál celé utkání na své obvyklé pozici středního obránce.

FC Slovan Liberec – AC Sparta Praha 2:2 (1:0)

Góly: 30. a 50. Pešek – 67. Karlsson, 68. Hložek. ŽK: Mikula, Sadílek, Rabušic, Faško – Wiesner, Pavelka. Rozhodčí: Orel – Kubr, Melichar.

Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula – Koscelník, Mara, Sadílek, Karafiát (77. Faško), Pešek (71 Mosquera) – Rondić (76. Rabušic).

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko – Wiesner (54. Juliš), Pavelka, Dočkal (88. Trávník), Karabec (54. Karlsson), Plavšić – Hložek.