Výhra proti Opavě

Sparta si po výhře 4:2 proti Opavě připsala další tři body. Hvězdou zápasu byl Adam Hložek, který stál u všech čtyřech branek. Stal se nejmladším střelcem hattricku v historii nejvyšší české soutěže a navíc si připsal asistenci k brance Plavšiče.

Od úvodního hvizdu byla aktivnější Sparta, a tak hned po první čtvrt hodině hry získala náskok. Wiesner nahrál do vápna Dočkalovi, který našel centrovaným balonem Hložka, jehož hlavička zapadla do sítě a úvodní gól byl na světě.

O deset minut později poslal Vitík do běhu Hložka, který dobře načasovanou přihrávkou našel Plavšiče. Pro toho již nebyl žádný problém dostat balon do prázdné branky. Letenští se tak již krátce v úvodu dostali do vedení 2:0.

Třetí branka přišla zanedlouho od startu druhé půle. Konkrétně v 53. minutě přihrál Wiesnerovi dopředu Karabec. Wiesner doběhl s balonem až do vápna, kde svým pasem našel Hložka. Ten svou střelou uklidil míč k tyči a připsal si svůj druhý gól.

Několik minut na to Opava snížila. Centr Holíka našel ve vápně Žídka, který hlavičkoval za záda domácího brankáře.

Čtvrt hodiny před koncem bylo Hložkovo třígólové dílo dokonáno. Sparťanský střelec si s míčem poradil přesnou střelou k pravé tyči, poté co mu ma hranici vápna přihrál Hancko, čímž uzavřel svůj střelecký výkon.

V 82. minutě centroval Holík znovu do vápna, kde se míč dostal k Helešicovi, který dal druhou branku hostů.

Ondra se vrátil do základní sestavy a odehrál celé utkání na pozici středního obránce.

AC Sparta Praha – SFC Opava 4:2 (2:0)

Góly: 16., 53. a 74. Hložek, 26. Plavšić – 62. Žídek, 82. Helešic. ŽK: Wiesner, Dočkal, Nita – Nešický, Žídek, Smola. Rozhodčí: Petřík – Vodrážka, Novák.

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko – Wiesner (66. Karlsson), Pavelka, Dočkal, Karabec (84. Trávník), Plavšić (78. Minčev) – Hložek (78. Novotný).

Opava: Digaňa – Harazim, Didiba, Hnaníček, Žídek – Mondek (72. Rataj), Řezníček (71. Helešic), Nešický (59. Hellebrand), Večerka, Kania (59. Holík) – Juřena (59. Smola).