Remíza s Pardubicemi

Sparta po první půli nad Pardubicemi vedla 2:0. V druhé půli však domácí vyrovnali, a tak vezou Letenští domů pouze jeden bod. O góly se postarali Tomáš Wiesner a Dávid Hancko.

Do vedení šli Sparťané již v sedmé minutě, kdy Hložek ve vápně našel Tomáše Wiesnera a ten umístil balon do pardubické sítě. Trefil se tak už ve druhém utkání po sobě.

Zbylý průběh prvního poločasu provázela řada dalších šancí. Ta rozhodující ale přišla pět minut před koncem, kdy sudí odpískal penaltu po zákroku na Polidara. Pokutový kop nekompromisně proměnill tvrdou ranou k pravé tyči Dávid Hancko.

Start druhé půle nevyšel dobře. Chyba v rozehrávce přinesla potrestání ze strany Pardubic ve formě snížení na 1:2.

O konečném stavu rozhodl moment ze 75. minuty. Bratr Ondry Tomáš byl faulován ve vápně a rozhodčí odpískal druhou penaltu v zápase. Proměnil jí Cadu a vyrovnal tak na 2:2.

Sparta se znovu propadla na třetí místo, odkud ztrácí bod na druhý Jablonec. Avšak má oproti němu výhodu v podobě jednoho zápasu k dobru.

Ondra do utkání nezasáhl z důvodu zdravotních komplikací po střetu v zápase se Slováckem. V dresu Pardubic vběhl na hřiště jeho bratr Tomáš.

FK Pardubice – AC Sparta Praha 2:2 (0:2)

Góly: 49. Jeřábek, 75. Cadu (pen.) – 7. Wiesner, 44. Hancko (pen.). ŽK: Ewerton – Souček, Wiesner. Rozhodčí: Zelinka – Nádvorník, Dobrovolný.

Pardubice: Letáček – Cadu, Čihák, Toml, Čelůstka (86. Sláma) – Tischler, Jeřábek (84. Lee), Solil, Hlavatý, Ewerton (62. Kostka) – Černý (62. Huf).

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Hancko, Polidar – Wiesner (76. Laco Krejčí), Pavelka, Souček (60. Trávník), Dočkal (76. Karabec), Plavšić (86. Karlsson) – Hložek.