Aktuality
Celustka - OZ.jpeg

Výhra nad Slováckem a návrat na druhé místo

Sparta důležité utkání proti soupeři z horních pozic tabulky zvládnula a vrátila se zpátky na druhé místo. Zápas rozhodl jsou trefou po centru Plavšiče Tomáš Wiesner.

O první velkou příležitost se postaral po čtvrt hodině hry David Pavelka, který napřáhl z hranice šestnáctky a střelou na protější tyč donutil Nemravu se natáhnout pro balon.

Po půl hodině hry přišla nepříjemná situace, kdy musel Ondra kvůli zranění vystřídat. Na hřiště za něj přišel Filip Souček a do obrany se stáhl Krejčí mladší.

Po přestávce se ve velké šanci objevil jmenovec Krejčí starší, který ale proti gólmanovi neuspěl. Brankář Nemrava byl úspěšný i o pár minut později, kdy se po centru Dočkala dostal k nadějné hlavičce druhý z dvojice Krejčí mladší.

Další zákrok si hostující brankář připsal po hodině hry, kdy vyrazil střelu Dočkala z hranice šestnáctky.

69. minuta přinesla napínavý moment. Plavšič utekl po levé straně a nacentroval do vápna, kde míč našel Wiesnera. Jeho hlavička mířila do tyče.

Již o minutu později zopakovali oba hráči tuto akci a tentokrát úspěšně. Tomáš Wiesner hlavou nasměroval balon přesně do sítě a rozhodl o důležité výhře.

Ondra nastoupil do utkání v základní sestavě na pozici stopera, po půl hodině hry ovšem musel po souboji a následném otřesení vystřídat. "Ondra byl otřesený, špatně viděl, řekl si o střídání," uvedl trenér Pavel Vrba. „Ondrovi přejeme hodně síly a brzké uzdravení“.

 

AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 1:0 (0:0)

Góly: 70. Wiesner. ŽK: Vitík, Polidar, Souček – Kliment. Rozhodčí: Julínek – Paták, Podaný.

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Čelůstka (30. Souček), Polidar – Karlsson (63. Wiesner), Pavelka, Krejčí ml., Dočkal (85. Karabec), Krejčí st. (63. Plavšić) – Hložek.

Slovácko: Nemrava – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek (82. Šimko) – Petržela (82. Rezek), Havlík, Kohút (75. Kubala), Sadílek, Jurečka (71. Tomič) – Kliment.

 

Partneři: