V Jablonci bez bodového zisku

Odložené utkání 22. kola bylo důležitým soubojem o druhé místo. Sparta v něm však branku nevstřelila a v závěru se ze standardní situace prosadil jablonecký Ivan Schranz.

Zápas se hrál na složitém terénu, který lehce komplikoval hru obou týmů. Hned v 10. minutě se dostal po Dočkalově centru ke střele Karlsson. Jeho volej z hranice velkého vápna musel vyrážet gólman Hanuš.

První poločas větší šance nepřinesl. Jablonec sice mohl dvakrát ohrozit branku Letenských po dvou nepřesných rozehrávkách na vlastní polovině. Poprvé ale vyběhl včas Nita a podruhé zblokoval střelu Ondra.

V 56. minutě znovu centroval Bořek Dočkal. Tentokrát našel na zadní tyči Vitíka, který hlavičkoval na branku, kde si však dobře postavený Hanuš prostor u tyče pohlídal a balon chytil.

Největší šance Sparty přišla v 74. minutě, kdy Plavšić potáhl balon do vápna, následně jej přenechal ke střele Ladislavu Krejčímu staršímu, jehož střelu k tyči brankář Hanuš vyrazil.

Zvrat přišel dvě minuty před koncem. Jan Krob rozehrál standardní situaci. Našel Ivana Schranze, který svou přesnou hlavičkou k tyči rozhodl o konečném výsledku. Sparta prohrála v Jablonci 0:1.

Jablonec tak svěřence trenéra Vrby přeskočil na druhém místě. Nicméně Letenští mají k dobru odložený zápas s Plzní. Ondra odehrál celé utkání jako střední obránce.

FK Jablonec – AC Sparta Praha 1:0 (0:0)

Góly: 88. Schranz. ŽK: Kratochvíl – Polidar, Plavšić. Rozhodčí: Hrubeš – Mokrusch, Hrabovský.

Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob – Pilař (81. Smejkal), Kratochvíl, Považanec, Jovović (72. Pleštil) – Schranz (90.+3 Chramosta), Doležal (81. Hübschman).

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko (26. Polidar) – Karlsson (58. Plavšić), Pavelka, LK37, Dočkal (86. Trávník), Laco Krejčí – Hložek.