Porážka v derby

Sparta ani druhé derby pražských S v letošní sezoně úspěšně nezvládla, přestože byla v úvodu zápasu lepším týmem a vytvořila si řadu slibných šancí. Žádnou z nich však nedokázala využít. V závěru první půle poslal soupeře do vedení Holeš a na konečných 2:0 navýšil devět minut před koncem Tecl.

Sparťané před výkopem nastoupili na hřiště s netradičním transparentem, na kterém stálo „Nechme děti sportovat“, což mělo symbolizovat podporu klubu směrem k dětem, které nemohou v důsledku současné situace trénovat ani si kopat do balonu před domem.

Velká šance Letenských přišla hned v samotném úvodu. V 6. minutě Hancko našel svou přihrávkou rozběhnutého Hložka, který běžel z levé strany na bránu. Jeho přízemní střelu z první však brankář domácích vykopnul.

O několik minut později se dostal do zakončení ve vápně Krejčí mladší. Jeho střelu z voleje ale rovněž vykryl gólman Kolář.

Po necelé půl hodině hry se o další šanci postaral Bořek Dočkal, před kterým se otevřel prostor ve středu hřiště, a tak ze střední vzdálenosti vypálil. Stejně jako v předchozích případech si s ní brankář dokázal poradit.

Dobře rozehraný poločas zkazila v jeho poslední minutě branka do šaten ze strany domácích. Holeš si před vápnem narazil se Stanciuem, připravil si střelu na levačku a zatočil ji ke vzdálenější tyči.

V druhé půli se svěřencům Pavla Vrby do větších příležitostí dostat nepodařilo. O konečném skóre poté v 81. minutě rozhodl tvrdou střelou z otočky ve vápně domácí Tecl.

Ondra odehrál celé utkání na pozici středního obránce.

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 2:0 (1:0)

Góly: 45. Holeš, 81. Tecl. ŽK: Stanciu, Kuchta, Holeš, Traore – Krejčí ml., Dočkal, Vitík, Krejčí st. Rozhodčí: Franěk – Caletka, Kříž

Slavia: Kolář – Masopust, Kačaraba, Zima, Bořil – Oscar (89. Hromada), Stanciu (55. Ševčík), Holeš, Provod (88. Traore), Lingr (68. Tecl) – Kuchta (68. Bah).

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko – Wiesner (53. Karlsson), Pavelka, Krejčí ml., Dočkal (82. Minčev), Plavšić (64. Krejčí st.) – Hložek.