Sparta .jpg

Sparta je o krok blíže k obhajobě poháru

Sparťané navázali na poslední gólový večer proti Teplicím. Ve čtvrtfinále poháru nastříleli do sítě Jablonce čtyři branky a zajistili si postup do semifinále.

Gólové hody přišly až po obratu. Letenští museli odvracet vedení Jablonce, který šel v úvodu druhého poločasu do vedení po brance Ivana Schranze. Ten vystihl Hečovu malou domů a do odkryté branky otevřel skóre zápasu.

Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat a již o dvě minuty později vyrovnal Ladislav Krejčí mladší, který tak navázal na svůj střelecký apetit ze zápasu s Teplicemi, kterým nastřílel hattrick. Po přihrávce od Bořka Dočkala posunul z hranice malého vápna balon za záda jabloneckého gólmana.

Do vedení rudé znovu poslal v 69. minutě kanonýr posledních dní Krejčí mladší. Po nakrátko rozehraném roho centroval do vápna Bořek Dočkal. Do břevna poté hlavičkoval Martin Vitík, odražený balon do sítě dorazil právě zmíněný Krejčí mladší.

I třetí branku Sparty vstřelil Ladislav Krejčí. Tentokrát se v 81. minutě prosadil starší z této dvojice. U zrodu akce stál opět Bořek Dočkal, který na útočné polovině vybojoval balon a poté jej přihrál rozběhlému Krejčímu staršímu. Ten si s brankářem Hrubým poradil střelou do levého dolního rohu.

O tři minuty později završil na konečných 4:1 David Moberg Karlsson, jenž přesnou technickou střelou nasměroval míč nechytatelně ke vzdálenější tyči.

Po vysoké výhře Sparta postupuje v MOL Cupu do další fáze a vyhlíží soupeře pro semifinále. Svěřenci trenéra Vrby učinili další krok k obhajobě loňského prvenství. Ondra odehrál jako střední obránce celé utkání.

AC Sparta Praha – FK Jablonec 4:1 (0:0)

Góly: 49. a 69. LK37, 81. Laco Krejčí, 84. Karlsson – 47. Schranz. ŽK: Pleštil, Podaný. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.

Sparta: Heča – Sáček, Vitík, Čelůstka, Polidar – Wiesner (63. Karlsson), Pavelka, LK37, Dočkal (85. Souček), Plavšić (71. Laco Krejčí) – Hložek (85. Minčev).

Jablonec: Hrubý – Haitl (24. Podaný), Kubista, Zelený, Krob – Pleštil (77. Chramosta), Považanec, Kratochvíl (77. Hübschman), Jovović (46. Smejkal) – Doležal (66. Hrubý), Schranz.