Historické vítězství 7:2 nad Teplicemi

Po reprezentační pauze se Spartě návrat k ligovým zápasům povedl náramně. V domácím utkání přestřílela Teplice drtivým rozdílem 7:2, čímž vyrovnala klubový rekord v historii české ligy.

Letenští šli do vedení brzy. Již ve třetí minutě rozehrál hostující brankář Němeček balon směrem k Adamu Hložkovi, který svým prvním ligovým gólem po říjnovém zranění otevřel skóre.

O deset minut později po nakrátko rozehraném rohu nacentroval Bořek Dočkal před branku dobře mířený balon, na který si naběhl Krejčí mladší a přesnou hlavičkou navýšil na 2:0.

Ve 21. minutě se hostům podařilo snížit. Kučera nacentroval před branku, kde se zadní tyče skóroval Jukl. Netrvalo to dlouho a Sparta opět gólově odpověděla. O tři minuty později utekl skrze hřiště Plavšič, který necentroval do vápna, kde znovu číhal Krejčí mladší a stejně jako v prvním případě se hlavou trefil za záda teplického gólmana.

Závěr první půl hodinky zápasu přinesl Juklův faul ve vápně na Wiesnera. K penaltě se postavil Krejčí mladší a již po necelé třetině zápasu završil svůj hattrick.

Do druhé půle vstoupili domácí také aktivně a vedení rozšířili již v 53. minutě. Po dalším povedeném centru Plavšiče si míč do branky srazil teplický Knapík.

Uběhlo sedm minut a po hodině hry přidala Sparta další branku, když se poprvé v dresu Sparty trefil Matěj Polidar. Ten obdržel od Hložka parádní přihrávku patičkou a radoval se z premiérové branky.

Minutu na to dal svůj vůbec první ligový gól Tomáš Wiesner. Prosadil se tak po Karabcově přihrávce.

V poslední desetiminutovce ještě za hosty snížil Žitný. Obešel bránící hráče a zakončil k pravé tyči.

Ondra nastoupil do zápasu v základní sestavě na své obvyklé pozici středního obránce. Následně byl v 75. minutě vystřídán Andreasem Vindheimem.

Svěřenci trenéra Vrby vyrovnali klubový rekord v české lize. Historické vítězství 7:2 si Sparta připsala naposledy v roce 1994 proti Viktorii Plzeň.

Ondru a jeho spoluhráče nyní čeká Jablonec, se kterým se potkají v rámci čtvrtfinále MOL Cupu. Utkání se odehraje ve středu 7. dubna od 15:30 a bude jej vysílat ČT Sport.

AC Sparta Praha – FK Teplice 7:2 (4:1)

Góly: 3. Hložek, 13., 24. a 29 (pen.) Krejčí ml., 53. Knapík (vl.), 60. Polidar, 61. Wiesner – 21. Jukl, 81. Žitný. ŽK: Jukl. Rozhodčí: Machálek – Horák, Kubr.

Sparta: Nita – Sáček, Vitík, Čelůstka (75. Vindheim), Polidar – Wiesner, Pavelka, Krejčí ml. (66. Trávník), Dočkal (61. Karabec), Plavšić (61. Karlsson) – Hložek (66. Novotný).

Teplice: Němeček (46. Grigar) – Hyčka (38. Černý), Mazuch (38. Gabriel), Knapík, Droehnle – Mareček (85. Ljevaković), Kučera (71. Žitný) – Kodad, Jukl, Moulis – Vukadinović.