Proti Belgii cenná remíza

Druhý březnový zápas kvalifikace na Mistrovství světa skončil v Edenu remízou. Svěřenci trenéra Šilhavého proti Belgii, která je dle žebříčku FIFA nejlepším týmem světa, remizovali 1:1.

Po vysoké výhře nad Estonskem si čeští fotbalisté připisují další cenný bod. Aktivní vstup do zápasu předvedly oba týmy. Čechy podržel v první půli nejedním skvělým zákrokem brankář Vaclík. Na druhé straně zachránila Belgičany branková konstrukce, kterou zasáhl svou střelou Krmenčík.

Hráči se lvem na hrudi šli do vedení hned v úvodu druhé půle, kdy si navedl balon ke střele Lukáš Provod a přesnou střelou ke vzdálenější tyči vstřelil svůj první reprezentační gól. O 10 minut později vyrovnával na konečných 1:1 po přesné kolmici středem hřiště Lukaku. V závěru národní tým ještě zatlačil, když se v gólové příležitosti ve vápně objevil Masopust, kterého však vychytal Courtois, nebo když tvrdou střelou zasáhl břevno Jan Bořil.

Ondra odehrál celé utkání na pozici středního obránce, kde se musel vypořádávat s náročným bráněním belgického střelce Lukaka. Poslední březnové utkání kvalifikace čeká hráče v úterý na půde Walesu, kde nastoupí od 20:45. Zápas bude vysílat ČT Sport.

Kvalifikace o postup na fotbalové MS 2022, skupina E:

Česko - Belgie 1:1 (0:0)

Branky: 50. Provod - 60. Lukaku. ŽK: Souček - Castagne, Vertonghen. Rozhodčí: Collum - Connor, McGeachie (vš. Skotsko).

ČR: Vaclík - Coufal, Kúdela, Čelůstka, Bořil - Souček, Holeš - Provod (90.+4 Pekhart), Barák (78. Pavelka), Jankto (61. Masopust) - Krmenčík (78. Vydra). Trenér: Šilhavý.

Belgie: Courtois - Alderweireld, Denayer, Vertonghen - Castagne, De Bruyne, Dendoncker, Tielemans, Chadli (56. Foket) - Lukaku, Mertens (56. Trossard). Trenér: Martínez.