Ondra je zpět, Sparta má čisté konto a výhru nad Boleslaví

Ondra Čelůstka je zpět ve hře! Reprezentační stoper odehrál první zápas v novém roce 2021, pomohl Spartě udržet čisté konto a vybojovat tři body proti Mladé Boleslavi. Ty zajistil nakonec gól, který ve druhém poločase vstřelil Moberg-Karlsson. Míč do sítě dostal pak také Ondra, branka ale nebyla uznána pro ofsajd. V další své šanci namířil hlavičku přímo k Jakubu Divišovi v boleslavské brance.

Trenér Václav Kotal po zápase připustil, že to pro Spartu nebyl lehký zápas. "Byla to dřina, škoda, že jsem neproměnili velkou šanci v prvním poločase, zápas by se uklidnil. Boleslav nás nechtěla nechat hrát, mají kvalitní hráče, nám chybělo více trpělivosti."

Ke složení obrany pak dodal: "U nás je to o tom, že nám stále někdo vypadával, byl bych rád, kdybychom odehráli několik zápasů ve stejném složení." To si přejeme určitě také my, Ondrovi fanoušci.

V sobotu 30. ledna čeká v dalším zápase Spartu domácí zápas proti Bohemians Praha. Výkop je v 18:30.

AC Sparta Praha – FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Góly: 58. Karlsson.

Sparta: Nita – Vitík, Čelůstka, Hancko – Vindheim, Sáček (62. Souček), Pavelka, Karabec (62. Dočkal), Hanousek (62. Plavšić) – Juliš (85. Kozák), Karlsson (79. Minčev).

Boleslav: Diviš – Řezník, Šimek, Křapka (65. Jakub Klíma), Preisler (84. Fulnek) – Douděra, Pech, Budínský (79. Mašek), Matějovský (65. Janošek), Ladra – Jiří Klíma (79. Škoda).