Sparta vyhrála v Opavě, Ondra se zatím do hry nevrátil

Ondra Čelůstka se měl původně v Opavě vrátit do sestavy, ale nakonec se po rozcvičce přece jenom rozhodl svůj návrat ještě odložit. Sparta úlohu favorita zvládla, po prvním poločase vedla díky brance Lukáše Juliše ze třetí minuty, po přestávce si opavský Čvančara srazil centr Bořka Dočkala z rohu z levé strany do vlastní branky, v samotném závěru pak zpečetil výhru Plavčič.

Václav Kotal po utkání přiznal, že Opava byla nepříjemným soupeřem. "Jsem rád, že jsme byli efektivní a získali tři body. V prvním poločase hrála Opava jednoduše přes Žítka, nedokázali jsme se s tím vypořádat, ale zase šance měli jen jednu, dvě. Rozhodla naše efektivita. Máme tři body, pro které jsme sem jeli," uvedl sparťanský kouč.

Dalším soupeřem bude v domácím prostředí Mladá Boleslav, hraje se v neděli 24. ledna od 18:30.

Opava - Sparta 0:3 (0:1)

Branky: 3. Juliš, 73. vlastní Čvančara, 90. Plavčič

Sestava Sparty: Nita – Vitík, Plechatý, Hancko – Vindheim, Sáček, Karabec (46. Pavelka), Dočkal (C) (78. Souček), Matěj Hanousek – Juliš (78. Kozák), Moberg Karlsson (64. Plavšić).