Aktuality
rosicky.jpg

Cílem Sparty je postup do Evropy

Sparta Praha ve čtvrtek odpoledne uspořádala online tiskovou konferenci, na které vystoupil sportovní ředitel klubu Tomáš Rosický, trenér Václav Kotal a generální ředitel František Čupr. Tomáš Rosický shrnul to, jak proběhla kratičká zimní příprava:

"Myslím si, že jsme se s tím popasovali tak, jak jsme chtěli. Chtěli jsme být tady, abychom byli v prostředí, kde budeme hrát. Při prvním zápase s Chrudimí hodně sněžilo, hráči a trenér nadšení nebyli. Já ano, může nás to potkat v Ostravě nebo v Opavě. Pro hráče to je něco jiného, takovou pauzu ještě nezažili. Spousta z nich si to ale pochvaluje, nevypadnou tolik z tempa. Má to své výhody i nevýhody,"

Rosický potvrdil také, že na ambicích Sparty se nic nemění. "Cíle zůstávají stejné jako na začátku sezony. To znamená rozvoj hráčů, celého týmu, práce na organizaci hry. Z klubového pohledu nás zajímá obhajoba českého poháru a chceme se umístit lépe než v minulých sezonách. To znamená první nebo druhé místo. Strašně důležitá je pro nás účast v evropských pohárech."

Sparta čeká v novém roce první ligové utkání v neděli 17. ledna od 18:30 na Baníku Ostrava. Bohužel podle informací z tiskové konference to nevypadá, že by se v něm představil Ondra Čelůstka. Doufejme, že tedy jeho návrat bude co nejdříve.

Partneři: