Aktuality
Repre postup.jpg

Češi porazili Slovensko 2:0 a postupují do Ligy A

Národní tým si v plzeňských Štruncových sadech připsal důležité vítězství. Po trefách Součka a Ondráška a výhře Izraele nad Skotskem se Češi umístili na prvním místě skupiny, které jim zajistí postup do nejprestižnější Ligy příštího ročníku.

Ondra do posledních reprezentačních utkání nezasáhl kvůli svalovému zranění, které ho momentálně trápí. Přesto má na postupu značný podíl, jelikož nastoupil do třech utkání, ve kterých pomohl České republice k kýženému úspěchu.

V následujícím ročníku Ligy národů by se Ondra a jeho spoluhráči mohli utkat s těmi nejlepšími evropskými týmy. Po blížícím se Mistrovství Evropy se tedy český tým představí mezi elitou i v rámci této soutěže. 

 

Česká republika - Slovensko 2:0 (1:0)

Branky: 17. Souček, 55. Ondrášek

Žlutá karta: Hrošovský

Česká republika: Vaclík (46. Koubek) - Coufal, Kalas, Brabec, Matějů - Souček, Král - Masopust (46. Černý), Darida (88. Barák), Jankto (74. Kopic) - Ondrášek (66. Vydra)

Slovensko: Rodák - Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hubočan - Lobotka (62. Hrošovský) - Rusnák (62. Suslov), Kucka (67. Greguš), Hamšík, Mak (62. Šafranko) - Ďuriš (81. Schranz)

 

Foto: Česká fotbalová reprezentace

Partneři: