Aktuality
celda.png

ROZHOVOR s Ondrou před zápasem v Lipsku

Po reprezentační pauze se o víkendu opět rozjedou ligové soutěže. Před zápasem na hřišti ambiciózního RB Lipsko jsme si povídali s obráncem Norimberku Ondřejem Čelůstkou.


Ondro, jak jsi nabíral síly během reprezentační přestávky?

Abych řekl pravdu, tak už jsem repre přestávku přímo vyhlížel. Už druhý měsíc v kuse trénuju a hraju s bolavou patou. Takže vlastně od posledního zápasu až do této chvíle jsem netrénoval s týmem a pokoušel jsem se co nejvíc využít přestávky a opečovat zánět na patě a achilovce.

Sledoval jsi český tým?

Tentokrát jsem úplně vypnul směrem k fotbalu a nároďák živě neviděl. Podíval jsem se až později na sestřihy v televizi.  Myslím si ,že vzhledem k průběhu našeho zápasu proti Lotyšsku má bod ve finále i vzhledem k zápasu Nizozemsko -Turecko (1:1) určitě svoji hodnotu.

Kdy uvidíme znovu v národním týmu Ondřeje Čelůstku?
Momentálně se soustředím hlavně na svoje angažmá v zahraničí. Teď bude hodně důležité, abych zůstal zdravý a dokopal celou sezónu. Od chvíle, co jsem přišel do Norimberku. jsem nechyběl v základní sestavě a rád bych si to podržel už jen kvůli tomu, abych pomohl týmu k co nejlepšímu umístění v soutěži a řekl si o novou smlouvu v Německu. Reprezentaci momentálně neřeším, dál na sobě makám a chtěl bych být úspěšný tady a mít z fotbalu dobrý pocit.

Co čekáš od zápasu na hřišti RB Lipsko?
Hlavně doufám,že mě ta pata do zápasu pustí a budu moci jet a hrát. Čeká nás nevyzpytatelný zápas. O Lipsku se ví, že po nástupu Redbullu do role hlavního sponzora tento klub nemá větší finanční problémy. V létě klub koupil kvalitní hráče i třeba z rakouského velkoklubu Salzburg. Nám ale nezbývá nic jiného než konečně bodovat. V posledních týdnech se nám to bohužel nedařilo, i když realita na hřišti byla jiná, ale fotbal se hraje na góly a my musíme byt v první řadě produktivnější pokud chceme v Lipsku vyhrát.

 

RB Lipsko - 1. FCN, sobota 13.30

Předpokládná sestava:

Schäfer - Čelůstka, Petrák, Hovland, Pinola . Mössmer, G. Burgstaller, Polák (C), Schöpf - Mlapa, Syvestr

 
Partneři: