Aktuality
celustka.jpg

Na závěr soustředění remíza s Wolfsbergerem

Na závěr soustředění v Rakousku odehrála Sparta hned dva přípravné zápasy. V tom prvním porazila SV Horn 4:0, v tom druhém remizovala s Wolfsbergerem 2:2, když se svěřencům trenéra Václava Kotala podařilo stáhnout dvoubrankový náskok soupeře. Ondra Čelůstka odehrál celý druhý zápas.

"K vítězství nám chyběla větší produktivita, šancí jsme měli víc, dali jsme bohužel jen dva góly a remizovali. Před první inkasovanou brankou jsme trefili břevno, jak to tak bývá ve fotbale, když nedáte, tak to pak smrdí gólem vzadu. Pak jsme inkasovali podruhé a dostali jsme se ještě pod větší tlak. Ve druhém poločase jsme ale soupeře zatlačili a měli jsme dost šancí a dovedli jsme zápas alespoň do remízy," hodnotil zápas Ondra ve videorozhovoru pro isport.cz.

Padl také dotaz na hru na tři stopery: "Je to jiný styl než ve čtyřech, musí se dobře natrénovat. Dnes jsme hráli proti dobrému soupeři, který bude hrát Evropskou ligu a který nás prověřil víc než ti předcházející. Důležitá je komunikace a souhra odzadu a včasný presink, myslím si, že jsme neodehráli špatný zápas, ale ja jsem už říkal, ta produktivita nebyla taková, jak bychom chtěli."

"Dostali jsme zbytečné branky, musíme na tom zapracovat, abychom to odstranili a vzadu hráli pokud možno na nulu. Posledních dvacet minut bylo dobrým signálem před ligou, ale samozřejmě, že to musí být víc než dvacet minut. Chceme si vytvořit silnou osu hřiště, máme mladé talentované kluky. Na souhru nebylo tolik času, ale budeme se snažit z toho vymáčknout co nejvíc a být připraveni za týden a půl na ligu co nejlépe."

Ondra se po zápase dozvěděl radostnou zprávu o tom, že se mu narodil syn Dominik, blahopřání jsem uvedli v předcházejícím článku, ale dobrých zpráv není nikdy dost!

Wolfsberger - Sparta 2:2 (2:1)

Branky: 10. Dieng, 40. Peretz -  43. Hložek, 83. Hanousek

Sparta: Heča - Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Krejčí, Dočkal (C), Sáček, Hanousek – Hložek, Juliš.

Partneři: