Aktuality
sparta.jpg

Ondra Čelůstka bude hrát za Spartu Praha!

Ondra Čelůstka se po devíti letech vrací domů. V pátek podepsal smlouvu do roku 2023 s AC Sparta Praha.

„Jsme moc rádi, že se nám přestup Ondry podařilo realizovat. Přichází opora reprezentace, hráč, který se v dresu národního týmu výrazně podílel na úspěchu v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy,“ uvedl k  letní posile Sparty Tomáš Rosický..

„Jsem moc rád, že jsem ve Spartě podepsal dlouholetou smlouvu. Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje,“ řekl po podpisu smlouvy reprezentační stoper číslo jedna.

Ondra poskytl svůj první rozhovor po návratu domů klubovým webovým stránkám.

Jak se cítíš po podpisu smlouvy v klubu?

Dojmy jsou velice pozitivní, jsem rád, že jsem ve Spartě podepsal dlouholetou smlouvu. Doufám, že budeme úspěšní a potáhneme za jeden provaz od prvního momentu. A taky že budeme vyhrávat trofeje.

Velkou část kariéry jsi strávil v zahraničí. Proč ses rozhodl pro návrat do Česka?

Vycítil jsem, že teď je vhodná doba, předtím jsem zahraničí preferoval. Ale věk nezastavím, mám rodinu, čekáme druhé miminko, do toho situace s koronavirem… Sparta je pro mě výzva, chtěl bych být součástí úspěšné sparťanské éry.

Přicházíš do mladého týmu. Počítáš s tím, že budeš plnit i roli lídra na hřišti i v kabině?

Jasně, tak to vnímám, vzhledem k věku i zkušenostem z Česka, zahraničních lig a národního týmu se to ode mě čeká. Měl bych tým táhnout i v kabině. Ta je strašně důležitá, od kabiny se bude odvíjet hodně věcí. Když budeme jednotní a půjdeme společně za úspěchem, tak můžeme dokázat velké věci.

Do zahraničí jsi odcházel ze Slavie. Jsi nervózní z reakcí sparťanských fanoušků?

Tak nějak tuším, že tahle otázka bude přicházet a není příjemné na to odpovídat. Vnímám to tak, že jsem především kluk ze Zlína, kdybych byl Pražák, bylo by to štiplavější téma. Minulost ve Slavii mám, byl jsem tam rok a půl, jsem za tu zkušenost rád. Odrazil jsem se odsud do Evropy. Ale žiju současností, jsem na Spartě a chci udělat maximum pro to, abychom se dostali co nejvýš.

Koho z týmu znáš? A byl jsi s někým v kontaktu?

Jasně, mám tady kamarády, můj ročník – Dočky, Libor Kozák… Znám dokonce i Davida Karlssona z působení v Sunderlandu, to je taková perlička, že se potkáváme i tady. S klukama jsem byl během jednání v kontaktu. Když si vezmeme mladé talentované hráče a dáme jim směr na hřišti i v kabině, tak to půjde.

 

Partneři: