Aktuality
karlsruher800.jpg

Norimberk prohrál doma s Bochumí

Norimberk neprožívá nejlepší období, po další domácí ztrátě bohužel klesl na jedenácté místo v tabulce. Podruhé za sebou prohráli svěřenci trenéra Weilera stejným rozdílem 1:2. Dvoubodové vedení soupeře nedohnali před týdnem v Kaiserslauternu a nepovedlo se to ani v domácím prostředí proti Bochumi. Jedinou branku FCN vstřelil v 70. minutě Mlapa, který v tu chvíli byl na hřišti pouhé dvě minuty.

V zápase se představili všichni tři čeští hráči – Ondřej Čelůstka (střídal v 76. minutě), Ondřej Petrák a Jan Polák, který se vrátil po karetním trestu.

Po reprezentační pauze čeká Norimberk 5. dubna zápas v Lipsku proti místnímu RB.

Komentář Ondry Čelůstky:

"Začali jsme nátlakovou hrou hned od první minuty zápasu, dostali jsme se do několika gólových šancí,nebezpečných standardek a závarů ale nic z toho se nam nepovedlo přetavit ve vedoucí branku. A aby toho pro nas nebylo málo, tak Bochum udeřila z první střely na naši bránu v 38.minutě zápasu. Ve druhém poločase jsme se znovu snažili Bochum přimíčknout ale už tam nebyla taková lehkost, přesnost a klid jako v prvním poločase. To celé pak vyvrcholilo dalším inkasovaným gólem po naši individuální chybě a závěr už byl v křeči, ve ktere jsme uz nestihli stav ani srovnat, jen zkorigovat na 1:2. Nehrajeme zle, ale to nestačí, musíme být v první řadě produktivnější a vyvarovat se chyb vzadu, pak teprve budeme mit šanci zase naplno bodovat."

1. FC Norimberk – Bochum 1:2 (0:1)

Branky: 70. Mlapa – 38. Terazzino, 64. Terodde

Sestava: Schöfer - Čelůstka (76.Stark), Petrák, Hovland, Pinola– Burgstaller, Polák, Mössner (61. Nikci), Kerk (68. Mlapa), Schöpf, - Sylvestr

Diváci: 25 528

Foto: CZECH 4 SPORT

Partneři: