Aktuality
51789723-D712-431B-972E-5FB7C25DDDAD.jpeg

Červnové reprezentační zápasy se odkládají

Na začátku dubna proběhla videokonference, které se zúčastnili generální sekretáři všech 55 asociací UEFA. Ti jednali převážně o termínových listinách řady mezinárodních soutěží a turnajů, které nemohou v souvislosti se současnou koronavirovou pandemií proběhnout. Výkonný výbor přijal po jednání množství rozhodnutí.

Na základě rozhodnutí byly odloženy všechny mužské a ženské reprezentační zápasy, které se měly konat v červnu 2020. Jedná se i o utkání play off EURO 2020 a kvalifikační zápasy Mistrovství Evropy žen 2021. Dále zůstavají odloženy všechny ostatní soutěžní zápasy včetně mezinárodních přátelských utkání.

Výsledkem jednání bylo stanovisko, kterým UEFA preferuje dohrání mezinárodních i domácích soutěží v této sezoně. Za Českou republiku se videokonference zúčastnil generální sekretář FAČR Jan Pauly.

„Jednání trvalo dvě a půl hodiny a bylo opravdu po všech směrech náročné. Hledají se v tuto chvíli odpovědi na desítky témat, které nikdo nikdy před námi neřešil a musím říct, že UEFA odvádí v tomto směru opravdu skvělou práci a chová se v současné situaci jako správný lídr. S kolegy jsme prakticky v každodenním kontaktu, další jednání ve skupině generálních sekretářů nás pak čeká v druhé půlce dubna,“ komentoval videokonferenci Pauly.

Partneři: