Aktuality
celdooslava.jpg

Výhra v pravý čas!

„Hráli jsme po hodně dlouhé době opravdu dobře, zaslouženě jsme brali tři body,“ radoval se po vítězství 3:0 v Denizlisporu Ondra Čelůstka. „Myslím si, že i výsledek nakonec odpovídá dění na hřišti,“ dodal.

A co za koncem dlouhé série bez vítězství stojí? „Hodně nám pomohla nová posila Jahovič. Potřebovali jsme sílu a kvalitu vepředu a konečně ji máme. Navíc do dalšího zápasu už bude připraven nastoupit i Lukas Podolski,“ vysvětluje stoper české reprezentace.

„Výhra je pro nás velkou úlevou a vzpruhou do dalších zápasů, pokud budeme v takových výkonech pokračovat, bude to dobré.“

V Denizlisporu se hosté ujali vedení ve 26. minutě, kdy přesnou střelou k tyči zakončil svůj naprosto přesně načasovaný průnik za obranu makedonský forward Adis Jahovič, který v Turecku působí od roku 2016 a na svém kontě má už 58 branek. Druhou branku přidal dvacetiletý nigerijský útočník Paul Mukairu, který zakončil podobně přesně jako Jahovič, navíc při oslavě vyšvihl ukázkový přemet vzad. „To zkusit já, tak skončím v nemocnici,“ usmál se tomu Ondra, který odehrál celý zápas na postu stopera.

Po přestávce se trefil ještě Argentinec Leschuk, který naskočil na hřiště za Jahoviče. Za domácí nastoupil Isaac Sackey, který působil v letech 2012-2016 ve Slovanu Liberec.

Antalyspor se díky tomuto výsledku dostal mimo sestupové pozice, ale zdaleka ještě nemá nic jistého, další krok k záchraně bude moci udělat v sobotu 1. února v domácím zápase proti Konyasporu.

Denizlispor – Antalyaspor 0:3 (0:2)

Branky: 26. Jahovič, 40. Mukairu, 57. Leschuk

Antalyaspor: Boffin – Balci, Sari, Čelůstka, Kudryashov – Chico, Yekta Kurtulus (83. Akyol) – Gumus (78. Alpsoy), Fredy, Mukairu – Jahovič (46. Leschuk)

Foto: @antalyaspor

Partneři: