Aktuality
img-47a3181c7da6efbf504d82f3a615877a.png

Norimberk na úvod jara prohrál ve Frankfurtu

Fotbalisté 1. FC Norimberk body v prvním jarním utkání II. bundesligy nezískali. V neděli prohráli na hřišti FSV Frankfurt 1:2. Svěřenci trenéra Reného Weilera sice ještě dokázali reagovat na první trefu domácích díky přesně hlavičce Hovlanda, druhý inkasovaný gól však znamenal první jarní porážku. V základní sestavě Norimberku se objevilo trio českých fotbalistů Ondřej Čelůstka, Jan Polák ( C ) a Ondřej Petrák. V dalším duelu přivítá Norimberk na domácím stadionu příští neděli Union Berlín, který má v tabulce rovněž 27 bodů.

 

FSV Frankfurt - 1. FC Norimberk 2:1 (1:1)

Branky: 21. Roshi, 60. Grifo - 41. Hovland

Sestava: Rakovsky - Čelůstka, Mössmer, Hovland, Pinola - Petrák, Polák - Kerk (68. Koch), Schöpf, Füllkrug (46.Mlapa)  - Sylvestr (68. Burgstaller)

Diváci: 9 152 (4 500 příznivců hostů)

 

Hodnocení Ondřeje Čelůstky:

„Byl to bojovný zápas, který se hrál na těžkém hřišti. Frankfurt byl důraznější v osobních soubojích a nám se vůbec nedařil přechod do útoku. To byly dnes hlavní důvody naši porážky. Samozřejmě nás to všechny mrzí, protože to bylo první jarní kolo, na které jsme se už dlouho všichni těšili, jenže jsme dostali facku hned na úvod. Teď se ukáže jak na tom jsme a jak se s touto nepříjemnou ztrátou dokážeme poprat v dalším těžkém kole před našimi fanoušky.

Partneři: