Aktuality
norbus800.jpg

V sobotu proti třetímu Kaiserslauternu

Po dvou zápasech doma čeká v 25.kole 1.FC Norimberk cesta do Kaiserslauternu. Místní 1.FC je v současnosti na třetím místě tabulky s bilancí 11-9-4 a se 42 body, což je o osm bodů více než má v současnosti osmý Norimberk. Jednu ze čtyř porážek v soutěži si připsal právě proti svěřencům trenéra René Weilera, kterým v září podlehl 2:3.

Za Kaiserslautern hrála celá řada českých reprezentantů. 118 zápasů v jeho červeném dresu odkopal v letech 1994-98 Pavel Kuka, v letech 200-2004 jen o čtyři starty méně Vratislav Lokvenc, nejvíce se do historie klubu pak zapsal Miroslav Kadlec, který zde působil v letech 1990-1998 a nasbíral 234 zápasů. V nedávné době oblékli dres 1.FCK také Jan Morávek a Jan Šimůnek.

 Na jaře se týmu trenéra Kosty Runjaice tolik nedaří, prohráli ve Frankfurtu 0:2, porazili doma Gruter Fürth 2:1 a remizovali v Berlíně s Unionem 0:0. Jejich poslední domácí utkání sledovalo v hledišti Fritz-Walter Stadionu 23 796 diváků.

„Očekáváme těžký zápas s jedním z nejkvalitnějších týmů v naši soutěži. Už teď má každý z nás v hlavě, jak velkou hodnotu budou mít body z tohoto zápasu. My věříme, že po zaváhání v minulém kole proti Heidenheimu, dokážeme uspět a vzít si body zpět, ačkoliv to bude proti týmu, který je momentálně nahoře. Měli bychom jít do zápasu stejně koncentrovaně a naplno jako v Düsseldorfu, možná ještě víc, pak věřím, že máme šanci na úspěch," uvedl před zápasem Ondra Čelůstka.

Utkání začíná v sobotu 14. března ve 13 hodin. Zasáhnout do něj by měli znovu Ondra Čelůstka a Ondra Petrák. Kapitán Jan Polák má stop za žluté karty.

Na zápas bylo ve středu prodáno 31 500 vstupenek, z toho 5 000 pro fanoušky z Norimberka.

Foto: CZECH 4 SPORT
Partneři: