Aktuality
Ondrej Celustka im Zweikampf.jpg

Ondra poskytl rozhovor klubové televizi 1. FCN

Před pátečním zápasem s Heidenheimem poskytl Ondra Čelůstka  rozhovor klubové televizi 1. FC Norimberk. V odpovědích odpovídal částečně německy a anglicky. Přinášíme vám český znění celého rozhovoru.

Ondro, jsi tady téměř sedm měsíců a slyšela jsem, že už pěkně mluvíš německy. Je to pravda?

Mluvím trošku, snažím se. Ale asi to ještě není na celý rozhovor

Perfektní. Zkusíme to, a když se nebudeš cítit, začni anglicky. Máš za sebou několik štací - Zlín, Slavia, Palermo, Trabzonzonspor a Sunderland...... kde si se nejvíc naučil?

Mohu říct, že všude jsem zažil dobré věci a získal dobré zkušenosti. Každý klub a každá země má něco pozitivního a také trochu negativních aspektů. Ale mohu říct, že už od dětství sleduju bundesligu, dívali jsme se vždy s mým bratrem a mám sen, že jednou v ní budu hrát. Teď jsem tady, užívám si to a věřím, že uspějeme a do nejvyšší soutěže postoupíme.

Bratr hraje taky ligový fotbal. Jste fotbalová rodina?

Jo, to je pravda. Jsme kompletně fotbalová rodina. Táta také hrál za Zlín druhou českou ligu, bratr je nyní v Opravě také ve druhé lize.

Na soustředění jsme byli v Turecku, kde to dobře znáš, byl jsi tam na soustředění s Trabzonsporem.

To bylo pěkné. Před dvěma lety jsem tam byl na soustředění v přípravě. Někteří lidé z hotelu mne poznali, bylo to příjemné. Povídali jsme si o turecké lize a o tom, jak se daří Trabzonsporu. Někteří fanoušci jsou tam přímo fanatičští.

Je německý fotbal jiný než anglický a turecký?

Ano. Mám to tady rád, v Německu je dobré tempo, agresivní hra, zápas může skončit klidně 3:3 nebo 4:4, padá hodně gólů. Minulý víkend jsem viděl třeba Werder - VFL a to byl neskutečný zápas. To se mi líbilo, chtěl bych si určitě jednou zahrát bundesligu.

Jak to, že se Norimberku doma tak daří?

To je jasné. Díky lidem, fanouškům. Cítíme jejich podporu, která na nás má dobrý a pozitivní vliv. Proto jsme tak úspěšní. Doufám že vyhrajeme proti Heidenheimu, proti Karslruhe jsme neměli štěstí, měli jsme spoustu šancí a zasloužili jsme si vyhrát. Bod byl málo. Zkusíme to nyní napravit a získat všechny tři body.

Co víš o Heidenheimu?

Nebezpečný soupeř, dobré brejky. Hrají do poslední chvíle. Musíme na to být připravení a koncentrovaní každou vteřinu zápasu. Musíme se pokusit jim vrátit podzimní zápas, ten se nám nepovedl. Teď to záleží na nás, jak budeme hrát. Ale věřím, že budeme hrát stejně dobře jako proti KSC a že vyhrajeme.

To všichni doufáme také. Děkujeme za rozhovor.

Rozhovor s Ondrou najdete zde:

http://www.fcn.de/club-tv/club-tv/artikel/talk-mit-ondrej-celustka/

 

FOTO: 1. FC Nürnberg

Partneři: