Aktuality
dusseldorf_win.jpg

Norimberk veze vítězství z Düsseldorfu!

Druhé vítězství 3:1 v řadě! Tentokrát Norimberk veze velice cenné tři body z Düsseldorfu! V posledních sedmi zápasech svěřenci Reného Weilera prohráli jenom jednou a na přímé postupové místo ztrácejí už jenom pět bodů.

Po úvodní opatrné fázi, kdy ani jeden z týmů nechtěl inkasovat, měl první šanci Jan Polák, jeho tečovaná střela ale skončila vedle branky. Domácí se dostali do vedení po přestávce, když se trefil finský reprezentant Joel Pohjanpalo, hosté ale vývoj utkání otočili třemi brankami během sedmnácti minut, do střelecké listiny se zapsali Niklas Stark, a střídající Danny Blum a Sebastin Kerk, který se trefil hned po té, co přišel na hřiště.

Před třiceti tisíci diváky odehráli celých devadesát minut všichni tři Češi: Ondřej Čelůstka, Jan Polák (C) a Ondřej Petrák.

Ve 23.kole přivítá Norimberk doma 28. února od 13 hodin Karlsruher SC, který je v tabulce na druhém místě.

Komentář Ondřeje Čelůstky: 

„Od začátku jsme věděli, že na nás nečeká v Düsseldorfu nic lehkého. Mužstvo je kvalitní, s krásným stadionem a zázemím a stejně tak velkými ambicemi na postup. Zápas jsme ale vzali hned od začátku poctivě a nedovolili soupeři v podstatě až na dvě zaváhání v celém zápase téměř vůbec nic. Bohužel z jednoho takového zaváhání padl v 70.min gól. V ten moment nám nebylo nejlíp. Ale závěr zápasu se nám povedl na jedničku. Během 15minut jsme zvládli nastřílet tři branky a jedeme domů s velice důležitými třemi body.“

 

Fortuna Düsseldorf - 1. FC Norimberk 1:3 (0:0)

Branky: 67. Pohjanpalo 71. Stark, 77. Blum, 88. Kerk

Sestava: Rakovsky - Čelůstka, Petrák, Hovland, Pinola – Polák, Stark  - Mlapa (46. Füllkrug)

Schöpf (88. Kerk), Burgstaller (78. Blum) - Sylvestr

Diváci: 30 213

Foto: @1_fc_nuernberg 

Partneři: