Aktuality
fcn.jpg

Norimberk poprvé na jaře doma: Jedině výhra!

Chtěli vkročit do jarních bojů ve 2. Bundeslize vítězně, místo toho jeli domů z Frankfurtu s prázdnou. Teď chtějí fotbalisté Norimberku vše napravit. „Nebereme nic jiného než vítězství,“ říká před nedělním duelem s Unionem Berlín (13.30) ONDŘEJ ČELŮSTKA. Mimochodem, právě proti tomuto soupeři na podzim v dresu 1. FCN debutoval.

Český obránce má na Union Berlín jen ty nejlepší vzpomínky. Na konci srpna loňského dresu oblékl na jeho hřišti poprvé dres současného zaměstnavatele a Norimberk vyhrál přesvědčivě 4:0. „Teď navíc hrajeme doma, chceme dát našim fanouškům, kterých přijde určitě hodně, tu správnou reakci na naše poslední nepovedené utkání ve Frankfurtu,“ má jasno Ondřej Čelůstka, jenž patří mezi základní stavební kameny týmu.

Norimberku patří po 20 odehraných kolech zatím 10. místo, na třetí příčku zaručující baráž o nejvyšší soutěž ztrácí sedm bodů. O spokojenosti zatím příliš řeč být nemůže. První krok k nápravě může udělat již v neděli. V dosavadních třech zápasech s Unionem Norimberk ani jednou body neztratil. „A budeme chtít v této bilanci pokračovat,“ já jasno Čelůstka.

PŘEDPOKLÁDÁNÁ SESTAVA:
Rakovsky – Čelůstka, Mössmer, Hovland, Bulthuis - Petrák, Polák - Kerk, Schöpf, Mlapa - Sylvestr
Trenér: Weiler

Foto: Ondřej Zlámal, CZECH 4 SPORT

Partneři: