Aktuality
antalyaspor.jpg

Ondra Čelůstka se vrací na Fenerbahçe SK

Po dvou vítězstvích v úvodních kolech čeká Antalyaspor v neděli 30. srpna od 20:15 změří síly s účastníkem základní skupiny Evropské ligy Fenerbahçe SK, v jehož dresu působí český reprezentant Michal Kadlec. K jeho nejslavnějším spoluhráčům patří Robin van Persie.

Fenerbahçe si ve čtvrtek zajistilo postup do skupiny UEFA Evropské ligy, když doma překonalo řecký Atromitos 3:0 a s přehledem postoupilo, když před týdnem vyhrálo 1:0 i venku. Dvě branky dal úotční Fernandão, třetí byla vlastní.  Robin van Persie odehrál 67 minut.

V lize má nedělní soupeř Antalyasporu na svém kontě čtyři body za vítězství 2:0 nad Eskişehirsporem a remízu 1:1 v Rizesporu. Čeští fanoušci si mají Fenerbahçe v živé paměti – představilo se v Evropské lize proti Viktorii Plzeň v březnu 2013 a dokázalo ji vyřadit. Výborným výkonem se tehdy prezentoval útočník Moussa Sow, který je v kádru stále a už se trefil i v letošním ročníku turecké ligy.

Proti Fenerbahçe jsem několikrát nastoupil v dresu Trabzonsporu. Byly to vždy vypjaté zápasy, protože rivalita mezi oběma kluby je obrovská. Musím přiznat, že se nám proti nim moc nedařilo, ale v novém dresu bych byl moc rád, kdyby se situace obrátila. Bude to pro nás určitě náročný zápas, i když jejich forma z posledních zápasů nebyla úplně nejvyšší. Mají spoustu velkých jmen a skvělých hráčů, je to hvězdný tým plný reprezentantů. Musíme být trpěliví a houževnatí. Určitě budeme chtít navázat na naše poslední výsledky. Bude dobré, když se nám podaří dobře bránit a rychle neinkasovat. Věřím, že máme sílu na to nějaké body získat,“ uvedl pro naši stránku Ondřej Čelůstka. 

Partneři: