O mně

Narozen: 18. 6. 1989 ve Zlíně
Národnost: česká
Post: střední obránce
Současný klub: AC Sparta Praha
Výška: 186 cm
Váha: 82 kg
První start v české lize: 10. května 2008 za Zlín proti Mostu
Debut v reprezentaci ČR: 5. 11. 2013 proti Kanadě v Olomouci, premiérová branka
Fotbalové začátky: v 7 letech v FC Tescoma Zlín
Fotbalové zázemí v rodině: otec Rudolf hrál za Zlín, fotbalu se věnuje i bratr Tomáš
Ondřej Čelůstka

Dotazník

Fotbalový vzor

Nikdy jsem neměl, a to po celou dobu, co hraji fotbal, výhradně jedno jméno, asi tak jak fotbal běžel, tak se mi líbili i jednotliví hráči například na postu středního obránce Nemanja Vidič, nebo v poslední době se mi velmi líbí Leonardo Bonucci. Na pravé straně obrany, kde jsem taky v kariéře odehrál spoustu zápasů, se mi zase vždy dobře dívalo na Branislava Ivanoviče.

Co se týká všech postů, tak už dříve jsem uváděl Pavla Nedvěda, na kterém obdivuju jeho pracovitost a vůli, kterou do fotbalu za celou svou kariéru dal.


Koníčky, záliby

Během sezóny volného času a energie nazbyt moc není, takže se asi nejčastěji věnuju spánku. Ale ne, rád se pustím skoro do všech sportů. Např.: tenisu, jízdě na kole a v zimě si rád zajdu zahrát s klukama hokej nebo třeba na lyže. Všechno myslím, že mi dostatečně dobře jde, hlavně díky našim, kteří nás s bráchou odmalička ke sportovním činnostem vedli. Teď to pro mě je něco jako skvělé odreagování, když se můžu trošku zpotit jakkoli jinak než jen při fotbale.


Oblíbená hudba

Líbí se mi hodně POPový a ROCKový styl hudby. Taky hodně taneční muziky, přestože moc netancuju. Teda tancuju, ale neměl by to nikdo vidět.


Oblíbený film

Hodně se mi líbí filmy s Tomem Hanksem. Zachraňte vojína Ryana, Trosečník, Terminál,...


Oblíbené jídlo

Těžce se mi vybírá jedno. Mám rád italskou kuchyni, hodně mi chutná také v Turecku, ale vracím se i k našemu jídlu a jednou za čas si dopřeju třeba svíčkovou.


Oblíbené místo

jižní Morava


Vysněná dovolená

To je ta, která nastane po každé náročné sezóně.

Partneři: