Kariéra

Ondřej Čelůstka

Reprezentační

• Česká republika 27 starts / 3 goal 2 assists

Premiéru v reprezentačním dresu prožil Ondra 15. listopadu 2013 v Olomouci v přípravném utkání proti Kanadě. Už ve třetí minutě také vstřelil svojí první branku. Trenér Josef Pešice ho nechal odehrát celých devadesát minut.

Druhého startu v národním dresu se dočkal 22. března 2017 v Ústí nad Labem, kde nastoupil v přípravném utkání proti Litvě do druhého poločasu a přispěl ke konečnému vítězství 3:0 krásnou asistencí Michaelu Krmenčíkovi na třetí branku.

Třetí start si připsal v přípravném utkání v Belgii 5. června 2017.

Čtvrtý start zaznamenal v přípravném zápase v Kataru proti Islandu, který česká reprezentace vyhrála 2:1. Odehrál devadesát minut. Hrálo se 8. listopadu 2017.

První start v soutěžním zápase si Ondra připsal 13. října 2018 v zápase UEFA Nations League proti Slovensku, další pak na Ukrajině ve stejné soutěži. Svůj sedmý a osmý reprezentační start uskutečnil v listopadu 2018 při utkáních s Polskem a Slovenskem.

Devátý a desátý start byly v utkáních v Anglii a doma proti Brazílii. Jedenáctý na Letné proti Bulharsku v kvalifikaci na UEFA EURO 2020, dvanáctý proti Černé Hoře. Další pak přišly v kvalifikaci v Kosovu a v Černé Hoře. Nejvýraznějším momentem se pak stala vítězná branka do sítě Kosova, která definitivně zajistila postup na UEFA EURO 2021.

V roce 2020 Ondra nastupoval pravidelně v základu v UEFA Lize národů.

V červnu roku 2021 se představil na finálovém turnaji UEFA EURO 2020.

• Česká republika U21 18 / 1

Ve své věkové kategorii patřil Ondra k hlavním tahounům české jedenadvacítky. Vrcholem bylo UEFA Under-21 v Dánsku, kde Ondra odehrál všechny zápasy až do olympijské baráže s Běloruskem. V obraně tehdy nastupoval se svým tehdejším spoluhráčem ze Slavie Markem Suchým.

• Mládežnické reprezentace ČR

Ondra má na svém kontě také dva starty za českou devatenáctku a čtyřikrát nastoupil za českou reprezentaci do 20 let.

Klubová

• AC Sparta Praha od července 2020 15/1 asist. 1
    V červenci 2020 se Ondra Čelůstka rozhodl pro návrat domů do České republiky, podepsal smlouvu se Spartou Praha do roku 2023. První branku vstřelil 16. prosince hlavou do sítě FK Pardubice, za které nastoupil Ondrův bratr Tomáš.
  • Antalyaspor červen 2015- 2020 142/2 + 13 v poháru

Od června 2015 Ondřej Čelůstka působil v první turecké lize v Antalyasporu. V první sezoně měl bilanci 30 zápasů v lize a  6 v tureckém poháru.

Ve druhé pak 34 zápasů v lize a další start v poháru.

Ve třetí sezoně si pak připsal 30 zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku, jeden zápas v poháru.

Ve čtvrté sezoně pak 24 startů a jednu branku, všechny starty byly v základní sestavě. Nastoupil také do jednoho pohárového utkání.

V páté sezoně pak 24 startů a jednu branku. Čtyřikrát hrál v tureckém poháru.

• 1. FC. Norimberk 2014 - 2015 31/ 0
    Od srpna 2014 hrál Ondra za druholigový Norimberk, v jehož kádru byli také další Češi Ondřej Petrák a Jan Polák. Klub usiloval o postup do Bundesligy. Ondra si rychle vybojoval místo v základní sestavě a v celé sezoně na pravém beku nikdy v základu nechyběl.
  • Sunderland AFC 2013 - 2014 21 startů
    Atmosféru slavné Premier League prožil Ondra poprvé 7.srpna 2013 v dresu Sunderlandu proti Fulhamu. Sunderland se v této sezoně probojoval do finále Anglického ligového poháru, kde podlehl Manchesteru City.
  • Trabzonspor 2011 - 2014 55 startů / 1 branka
    Po vydařených výkonech na UEFA Under-21 EURO 2011 v Dánsku přišel přestup ze Slavie do Trabzonsporu. V jeho dresu Ondra debutoval v UEFA Lize mistrů. Hned v premiéře na San Siru vstřelil první gól a to hned vítězný -- Trabzonspor zvítězil 1:0.
  • US Città di Palermo 2010 hostování ze Slavie

Půlroční hostování ze Slavie přineslo nakonec jediný start v italské lize proti Bologni. Po skončení se vrátil zpět do červenobílého dresu.

• SK Slavia Praha 2009 - 2011 41 startů / 3 branky

Během svého angažmá ve Slavii nasbíral Ondra většinu svých startů v české reprezentaci do 21 let, stal se nedílnou součásti sestavy, kromě pravého obránce si vyzkoušel i post stopera. Nastupoval v UEFA Evropské Lize.

• FC Tescoma Zlín 2007 - 2009 24 startů / 3 branky

Do první ligy se Ondra poprvé dostal ve Zlíně, kde od svých sedmi let hrál fotbal. Za stejný klub v jeho rodném městě nastupoval i jeho otec Rudolf. Prvním ligovým zápasem byl start proti Mostu 10. května 2008. V následující sezoně si Ondra získal pevné místo v základní sestavě a v dubnu 2009 vstřelil Teplicím svůj první ligový gól. 10. května přidal vítěznou branku do sítě Sparty v zápase, který Zlín vyhrál 2:1.